![Янукович: Закон про скорочення квот на українську музику буде доопрацьовано](https://for-ua.com/static/images/previews/49/491253-2.jpg)
Президента України Віктора Януковича просять ветувати закон про квотування української музики у радіоефірі. Глава держави обіцяє, що цей документ буде повторно розглянутий у Верховній Раді. Про це йшлося у ході засідання громадської гуманітарної ради.
Так, Іван Драч звернувся до Президента: «Вікторе Федоровичу, ви повинні ветувати цей ганебний закон про 25%».
«А він, до речі, не надійшов. Він так виписаний був, що там важко було розібратися. Коли почалася дискусія на цю тему з деякими народними депутатами, вони не змогли пояснити взагалі, що потрібно зробити», - відповів Янукович.
Президент пояснив, що мета закону полягала у створенні сприятливих умов для радіокомпаній, щоб вони мали можливість приймати будь-які замовлення, не обмежуючи це ніякими лімітами. «Така була мета. І ці радіокомпанії в основному були ініціаторами. А коли почали вивчати цю ситуацію, то мова ж йде про український продукт, а це, крім пісень, і музика, і твори, і так далі. І я коли почав говорити, запитав: хто із вас читав Павла Глазового? Вони замовкли. Я кажу: якщо його почати, його слухати по радіо - його не можна недооцінити. Це той гумор народний, який створювався століттями в Україні. Це із життя взяте», - зазначив він.
«Цей закон, він не вийшов. Коли Володимир Михайлович (голова парламенту Володимир Литвин. - Ред.) віддав його на експертизу у юридичний відділ, то вони констатували, що там дуже багато помилок, суперечностей і протилежностей. Тому він знову буде розглядатися Верховною Радою, Верховна Рада буде повертатися до нього, і яким буде прийнято цей закон, потім подивимося», - сказав Янукович.
Як повідомляв ForUm, 3 листопада Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо приведення у відповідність до вимог Європейської конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення. За нього проголосували 238 народних депутатів із 414, зареєстрованих у сесійній залі.
Законом передбачається зменшення частки «національного аудіовізуального продукту» у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 25%. До прийняття закону ця частка становила 50%. До 25% знижена і квота на присутність вітчизняного продукту у радіо- і телеефірах.
8 листопада голова Верховної Ради України Володимир Литвин відклав підписання закону щодо квот на вітчизняний продукт у теле- і радіоефірі до усунення неузгодженостей у тексті документа.
За матеріалами «ЛІГАБізнесІнформ», «УНІАН»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом