В опозиційних парламентаріїв, які входять до складу комісії Верховної Ради з підготовки нового виборчого законодавства, є три блоки пропозицій до закону про вибори народних депутатів. Про це заявив голова комісії, депутат від фракції НУ-НС Руслан Князевич.

Він зазначив, що перший блок пов'язаний з політичними аспектами документа.

«Ми можемо розглядати законопроект про вибори депутатів за змішаною системою (проект більшості. - Ред.) за умови зміни пропорцій: ми пропонуємо 300 народних депутатів обирати за пропорційною системою, а 150 - за мажоритарною», - сказав Князевич.

Крім того, опозиція вимагає забезпечити участь у виборах виборчих блоків партій, причому прохідний бар'єр для блоків і політичних сил повинен бути однаковим. «Ми готові почати дискусії щодо зниження бар'єру, починаючи з 1%», - підкреслив він.

Другий блок вимог, за словами Князевича, стосується забезпечення демократичності виборчого процесу. Зарубіжні виборчі дільниці повинні створюватися виключно при закордонних дипустановах і військових формуваннях, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Крім цього, опозиція наполягає на наступних нормах: щоб помилки і неточності, виявлені у поданих на реєстрацію документах, підлягали виправленню і не були підставою для відмови в реєстрації; щоб було встановлено вимогу щодо ступеня захисту виборчого бюлетеня; щоб рішення комісій про голосування виборця на дому приймалося на підставі його заяви та медичної довідки; щоб була можливість судового оскарження та визнання недійсними виборів в одномандатному окрузі.

Третій блок питань, як зазначив Князевич, стосується того, щоб із тексту документа не зникла низка норм, які в ньому вже є, - зокрема, про те, що рішення комісій приймаються більшістю від її складу, що до складу дільничних і окружних комісій повинні обов'язково входити по одному представнику від фракцій, представлених у парламенті.

Останнє, на чому акцентував увагу Князевич - у законі, за яким у 2012 році пройдуть парламентські вибори, повинні бути відсутніми будь-які можливості для зняття з реєстрації кандидатів, крім їх невідповідності вимогам, встановленим Конституцією.

Нагадаємо, 3 листопада в парламенті було створено Тимчасову спеціальну комісію з доопрацювання законопроекту про вибори народних депутатів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

636