Новий порядок організації пасажирських перевезень Укрзалізницею дозволить більш ефективно використовувати вагони і покращити рівень обслуговування пасажирів. Про це заступник генерального директора Укрзалізниці Валерій Котяй повідомив в інтерв'ю, опублікованому в сьогоднішньому номері газети «Факти і коментарі».
За словами Котяя, для зменшення збитковості пасажирського сектору, залізничники змушені були переглянути існуючі схеми організації руху пасажирських потягів і змінити їх. Зміни були потрібні на тих напрямках, які не виправдовувалися пасажирським попитом.
«Окремі потяги були заповнені пасажирами всього на 15-30%, на деяких станціях середньодобовий продаж квитків становив 1-2 проїзні документи, а то й менше», - зазначив Котяй.
Щоб вирішити цю проблему, Укрзалізниця переходить до нової системи організації пасажирського руху, вводячи систему хабів (великих транспортних вузлів). У її рамках будуть визначені великі станції, між якими здійснюватиметься інтенсивний рух потягів. Паралельно з цим приміські або регіональні потяги підвозитимуть пасажирів до хабів. Саме таким чином організовано залізничний рух в європейських країнах.
Питання організації приміського сполучення, за словами заступника генерального директора Укрзалізниці, може вирішуватися лише спільними зусиллями залізничників і місцевої влади.
«Представники місцевої влади зобов'язані компенсувати Укрзалізниці витрати на перевезення пільгових категорій пасажирів. Однак, на жаль, вони роблять це вкрай неохоче. На сьогоднішній день заборгованість місцевої влади за перевезення пільговиків становить майже 1,5 млрд гривень. Залізницям повертають не більше 30 відсотків грошей, витрачених на такі перевезення. Зараз проводиться робота з обласними адміністраціями. Залізниця згодна навіть на те, щоб у населених пунктах, де скасовуються зупинки потягів, закуповувати автобуси й організовувати підвезення людей до найближчого залізничного вузла, звідки люди зможуть виїхати потягом», - повідомив Валерій Котяй.
Також Валерій Котяй описав нові швидкісні потяги, які з'являться в Україні напередодні проведення Євро-2012: «Це будуть потяги денного типу, які зможуть їздити зі швидкістю 160 кілометрів на годину. Внутрішній простір вагонів у цих потягах буде схожим із салонами літаків. Це крісла з проходом між ними. Обслуговування також буде схоже на те, до якого звикли пасажири літаків. У вагонах з'являться стюарди і стюардеси, на перонах працюватимуть спеціальні посадочні бригади. У дорозі пасажири одержуватимуть харчування, зможуть користуватися розетками, Інтернетом, знайомитися з пресою».
За словами заступника гендиректора Укрзалізниці, такі потяги, насамперед, користуватимуться попитом у тих категорій пасажирів, які цінують швидкість і рівень додаткових послуг. Тому ціна на подорожі в них буде нижчою, ніж у літаках, але вищою, ніж у традиційних потягах.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом