У Генпрокуратурі України підтвердили інформацію про те, що Шевченківський районний суд Києва виніс постанову про арешт екс-майора Державної охорони Миколи Мельниченка у зв'язку з ухиленням від слідства.

«18 жовтня 2011 року Шевченківським районним судом винесено постанову про обрання щодо Мельниченка запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», - сказав керівник прес-служби Генпрокуратури Юрій Бойченко.

Він пояснив, що у постанові суду йдеться про те, що у разі затримання Мельниченка його повинні не пізніше ніж через 48 годин доставити у суд для обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, повідомляє «УНІАН».

Говорячи про причини винесення судом такої постанови, Бойченко сказав: «Це зроблено у зв'язку з тим, що Мельниченко перебуває у міжнародному розшуку, ухиляється від слідства і перешкоджає встановленню істини у справі».

Він також нагадав, що після скасування 23 червня Печерським судом постанови від 2005 року щодо припинення кримінальної справи проти Мельниченка Апеляційний суд Києва погодився з цим рішенням, справа надійшла до СБУ і досудове слідство відновили. Його місцеперебування залишалося невстановленим, і 23 вересня його оголосили у розшук, 14 жовтня - у міжнародний розшук.

За словами Бойченка, двічі Мельниченко намагався перетнути кордон. При цьому були складені відповідні протоколи, на яких він особисто розписався, і йому вручили другий екземпляр. Тобто, як пояснив керівник прес-служби, Мельниченко був повідомлений про те, що йому заборонено виїзд за межі України.

Як повідомляв ForUm, 23 червня Печерський районний суд Києва скасував постанову екс-генпрокурора України Святослава Піскуна від 1 березня 2005 року, якою було закрито кримінальну справу, порушену проти колишнього охоронця екс-президента України Леоніда Кучми Миколи Мельниченка.

13 жовтня генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що Мельниченко оголошений у розшук.

Нагадаємо, проти Мельниченка у 2001-му і 2004 роках порушувалися кримінальні справи за підозрою у перевищенні службових повноважень, розголошення державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів.

1 березня 2005 вони були закриті. У постанові Генерального прокурора дії Мельниченка визнавалися такими, які були обумовлені гострою потребою (запобіганням скоєння злочинів).

1 червня 2011 екс-Президент Леонід Кучма звернувся до Генпрокуратури з проханням відновити справу проти Миколи Мельниченка. 16 червня адвокати Кучми направили до Печерського райсуду Києва скаргу на постанову Генпрокурора про закриття справи проти Мельниченка, вимагаючи визнати її незаконною і скасувати.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

500