Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко вважає, що найбільш дискримінована мова в країні – українська. Про це він заявив в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm'у.
«Нам потрібна дуже серйозна протекціоністська політика щодо української мови, її розвитку та використання. Потрібні реальні дії», - сказав він і додав: «Наприклад, про податкові пільги вже багато сказано . Однозначно, що такого роду заходи підтримки мови реальні, дієві і повинні бути в Україні системними».
Також, на думку Павленка, покарання за неповагу закону про мову, невиконання його повинно бути серйознішим.
Уповноважений Президента з прав дитини прокоментував ухвалення ВР закону, згідно з яким квота на український продукт на радіо і телебаченні урізується до 25%. «Це жодним чином не стимулює розвиток української мови, і тут більше політики, ніж реальних механізмів. До рішення ВР я ставлюся негативно. Парламент у черговий раз прийняв рішення, яке є відчутним політичним ударом по українській мові», - сказав Павленко, висловивши надію, що парламентарії зможуть переглянути цей закон.
Як відомо, День української писемності та мови був встановлений указом Президента України Леоніда Кучми у 1997 році. Його відзначають щороку 9 листопада на честь Літописця Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. З 2000 року в День української писемності та мови на Українському радіо проходить Всеукраїнський диктант національної єдності. Українці можуть взяти участь у написанні радіодиктанту і з'ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою, посилювали її позиції та розширювали сферу застосування.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом