Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступає за необхідність прийняття нового закону про вибори народних депутатів України.

Як повідомили ForUm'у в прес-службі парламенту, про це він сказав під час зустрічі зі співдоповідачами Комітету ПАРЄ з питань дотримання обов'язків і зобов'язань країнами-учасницями Ради Європи (Моніторинговий комітет) Маріеттою де Пурбе-Лундін та Майліс Репс.

Литвин висловив думку, що чинний виборчий закон «нівелює особистість», і зміни потрібні, щоб парламент був відповідальним.

За його словами, зараз у Верховній Раді зареєстровано 6 виборчих законопроектів, які пропонується розглянути завтра, 3 листопада. Глава парламенту зазначив, що у випадку, якщо «результати обговорення продемонструють відсутність компромісу», він запропонує провести рейтингове голосування щодо всіх законопроектів, і той, який набере найбільшу кількість голосів, прийняти в першому читанні або направити на повторне перше читання.

На думку Литвина, потім потрібно створити спеціальну комісію з представників усіх фракцій, яка доопрацьовуватиме законопроект до другого читання.

«Це найбільш реальний шлях для прийняття закону, який, як мінімум, не викликатиме різких заперечень», - сказав він.

Керівник парламенту також зауважив, що «незважаючи на відсутність законодавчої заборони приймати зміни до виборчого законодавства менш ніж за рік до виборів», він переконаний, що нова редакція закону про вибори народних депутатів має бути прийнята до кінця нинішнього року.

Як повідомляв ForUm, 10 жовтня до Верховної Ради України було внесено законопроект про вибори народних депутатів. Авторами даного законопроекту виступили представники більшості.

31 жовтня секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт заявив, що Парламентська асамблея Ради Європи і Венеціанська комісія рекомендуватимуть Україні не вводити змішану систему парламентських виборів, а встановити регіональну систему з відкритими списками.

У той же день радник Президента Марина Ставнійчук. попередила, що проект закону про вибори нардепів, внесений представниками більшості, містить в собі низку неконституційних положень і буде ветований Президентом, якщо його приймуть у сьогоднішньому вигляді.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

740