Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не вважає, що рішення Конституційного суду про те, що отримані незаконним шляхом докази не можуть бути використані під час звинувачення у злочині, було прийнято під справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це, як передає кореспондента ForUm'у, він заявив на брифінгу у ВР, коментуючи відповідне рішення КСУ.

«Це рішення базується на відповідній статті Конституції. І мені здається, що іншого рішення не міг ухвалити Конституційний Суд України з огляду на те, що у нас дехто не хоче читати відповідну статтю Конституції, що докази, здобуті незаконним шляхом, не є правочинними», - сказав Литвин.

За словами спікера, КСУ не сказав нічого нового, «а лише роз'яснив те, що і так було відомо».

Нагадаємо, раніше Конституційний суд вирішив, що обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих з порушенням закону. Адвокати Кучми трактували це як підтвердження неможливості використовувати «плівки Мельниченка» як доказ.

Як повідомляв ForUm, 21 березня було порушено кримінальну справу відносно екс-президента Леоніда Кучми у зв'язку з убивством журналіста Георгія Гонгадзе. Другий президент України підозрюється в перевищенні влади, у дачі незаконних розпоряджень посадовим особам Міністерства внутрішніх справ, які привели згодом до вбивства журналіста.

При цьому Генпрокуратура заявила, що одним із доказів у справі є записи екс-майора президентської охорони Миколи Мельниченка, які були зроблені в кабінеті Кучми.

Мельниченко прослуховував Кучму незаконно, а отже, після сьогоднішнього рішення КС, записи не можуть більше вважатися доказами.

Зазначимо, крім записів Мельниченка проти Кучми є також свідчення екс-генерала МВС Олексія Пукача, який назвав екс-президента одним із замовників убивства.


Дмитро Хилюк,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1104