Фракція НУ-НС пропонує під час Години запитань до уряду заслухати прем'єр-міністра України Миколи Азарова щодо результатів переговорів з Москвою. Про це лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко заявив на засіданні Погоджувальної ради голів фракцій і комітетів парламенту.
«Ми не розуміємо, про що домовилися у Москві - ні про зону вільної торгівлі, ні про газові угоди», - зазначив Мартиненко, повідомляє «УНІАН».
При цьому він додав: «У нас немає ніякого бажання повторювати поведінку у залі під час розгляду Харківських угод (під час ратифікації Харківських угод у травні 2010 року представники опозиції блокували трибуну ВР, кидали у зал димові шашки і яйця, також між депутатами виникали бійки. - Ред.)».
Мартиненко зазначив, що домовленості з Росією щодо газу, а також вступ України до зони вільної торгівлі у рамках СНД є дуже важливим, а «все робиться чомусь таємно». «Ми хочемо публічно почути позицію з цих двох питань», - зазначив він.
За словами лідера фракції НУ-НС, уряд повинен чітко сказати, що Україна віддасть, якщо Росія погодиться знизити ціну на газ.
У відповідь голова Верховної Ради України Володимир Литвин нагадав, що, відповідно до регламенту ВР, інформація та звіт голови уряду може бути заслухана за рішенням парламенту. Він підкреслив, що у такому разі необхідно внести відповідний проект постанови і проголосувати про те, щоб прем'єр-міністр України Микола Азаров давав відповіді на запитання. У той же час спікер спрогнозував, при розгляді такої постанови «виникнуть певні тертя».
Він запропонував, щоб на запитання щодо домовленостей у Москві доповідав хтось із міністрів, але, оскільки у сесійній залі буде присутній і прем'єр-міністр України, то депутати і йому можуть поставити запитання.
Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловив здивування з приводу того, чому опозиція хоче визначати теми спілкувань з представниками Кабміну під час Години питань до уряду. За його словами, ці теми має визначати весь парламент, тобто всі фракції і групи. Єфремов запропонував у п'ятницю розглянути питання щодо соціальної політики у контексті формування проекту держбюджету на 2012 рік.
Як раніше повідомляв ForUm, 18 жовтня прем'єр-міністри країн-членів СНД підписали у ході засідання глав урядів СНД у Санкт-Петербурзі угоду про створення зони вільної торгівлі.
20 жовтня Україна і Європейський Союз погодили основні параметри торговельної частини Угоди про асоціацію
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом