Українська православна церква Московського патріархату намагається адміністративними методами збільшити число своїх прихожан. Таку думку в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm'у висловив експерт Володимир Цибулько, коментуючи ініційовані церквою зміни до Конституції України та Закону України «Про освіту».

Зокрема, він зазначив, що УПЦ ПМ - найбільша за кількістю парафій, але, в той же час, не є найпопулярнішою у простих українців. «Втрачаючи темп боротьби за духовний стан людини, за духовну територію, деякі церковники намагаються надолужити все адміністративними інструментами. Тому з'являються такі ідеї і заяви», - сказав Цибулько і додав: «Це боротьба не за душі, а за фінансові ринки».

Експерт підкреслив, що Конституція забезпечує рівновіддаленість усіх церковних організацій від держави.

Крім того, Цибулько нагадав, що найпопулярнішою в українських віруючих є УПЦ Київського патріархату. «Греко-католицька церква має свій ареал. На тих територіях, які УПЦ МП вважає своїми канонічними (хоча канонічна територія - душа людини, а не одиниця адміністративного поділу), є віруючі різних конфесій», - підсумував експерт.

Як повідомляв ForUm, Українська православна церква Московського патріархату ініціює введення в загальноосвітніх школах православних проектів, і відкриття в Києві Українського православного університету імені Святого Володимира. Про це заявив голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Георгій Коваленко.

За його словами, з цією метою УПЦ МП ініціює зміни до Конституції України та Закону України «Про освіту», а також хоче внести поправки в закон «Про свободу совісті та релігійні організації» і низку інших законодавчих актів, «пов'язаних з життям релігійних організацій та громад».

Коваленко також зазначив, що Конституція України дає можливість вільно сповідувати свою віру, поширювати про неї знання. Однак, зазначив він, церква досі не має можливості засновувати навчальні заклади.

На думку Коваленка, розмежування церкви з державою і школами, записане в Конституції, тлумачиться неправильно. «Ми намагаємося не змінити Конституцію, а привернути увагу. Частина про відділення школи від держави досі розуміється в радянсько-атеїстичному сенсі, коли це повна заборона церкви мати власні вузи, школи, повноцінно співпрацювати з державою над вихованням і освітою людини», - зазначив він.

Юлія Артамощенко,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

435