Україна успішно завершила переговори щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС. Про це пише у своєму блозі на сайті «Кореспондент» перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.
«Два дні, проведені минулого тижня в Брюсселі, не далися легко. Звичайно, тема Юлії Тимошенко піднімалася. Про це говорили і на зустрічах, і в кулуарах. Але не це питання визначало загальний фон переговорного процесу. У центрі уваги - економіка», - зазначає він.
З цього приводу європейський комісар з питань торгівлі Карл де Гухт зазначив: «Цей договір може бути найбільш амбітним договором цього типу, з приводу якого ЄС будь-коли вів переговори, - не щодо обсягів торгівлі, а щодо економічної інтеграції».
Клюєв підкреслив, що минулі переговори були дійсно складними. «Коли мова йде про економіку, кожна сторона намагається відстояти свої національні інтереси. І ЄС, і Україна - не виняток. Незважаючи на всі складнощі, нам вдалося досягти компромісу з усіх принципових пунктів угоди. Фактично, Україна добилася неможливого - в результаті переговорів врегульовані умови українського експорту сільськогосподарської та металургійної продукції. Крім того, досягнута домовленість про те, що Україна не буде нести фінансову відповідальність за припинення постачання газу в ЄС. Адже спочатку ЄС висував, по суті, дискримінаційну умову, щоб наша країна компенсувала збитки, яких зазнають європейські компанії через припинення постачання газу через Україну», - пише перший віце-прем'єр.
Клюєв нагадав, що непрості переговори щодо узгодження позицій України і Європейського Союзу тривали кілька років - всього проведено 18 раундів.
«Отже, на сьогоднішній день сторони узгодили всі ключові параметри Угоди про створення зони вільної торгівлі. Технічні нюанси допрацьовують експерти. Текст Угоди буде готовий до парафування до кінця цього року», - зазначив він.
Перший віце-прем'єр підкреслив, що Україна залишається важливим партнером для ЄС - не тільки політичним, а й економічним. «Важливість, яку ЄС надає переговорам з Україною, неодноразово підкреслив єврокомісар Карл де Гухт. Зі свого боку скажу, що європейська інтеграція залишається ключовим пріоритетом для України», - підсумував він.
Як раніше повідомляв ForUm, Україна і Європейський Союз узгодили основні параметри торговельної частини угоди про асоціацію.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом