Європейська інтеграція - незмінний пріоритет і стратегічний орієнтир внутрішньої і зовнішньої політики України. На цьому наголосив віце-прем'єр-міністр України, міністр інфраструктури Борис Колесніков під час зустрічі з віце-президентом Європейської комісії, Комісаром з питань транспорту Сійм Каллас, що відбулася 25 жовтня 2011 року в рамках конференції міністрів транспорту країн Східного партнерства в Кракові (Польща), повідомили ForUm'у в прес-службі уряду.
У своєму виступі Каллас зазначив, що свобода пересування є одним з головних принципів Євросоюзу. «Транспорт повинен бути ефективним і спішно забезпечувати потреби жителів Європи», - сказав він.
Каллас також зазначив, що переговори щодо Спільного авіаційного простору (САП) між Україною та Євросоюзом просуваються досить успішно. Зараз йде підготовка широкомасштабної Угоди між Україною та Європейським Союзом про Спільний авіаційний простір, метою якої є входження України до загального авіаційного ринку ЄС і повна гармонізація законодавства у сфері повітряного транспорту із законодавством ЄС. Йдеться, зокрема, про взаємний вільний доступ до ринку послуг авіаперевезень, рівні умови конкуренції і загальні правила у сфері безпеки польотів, авіаційної безпеки, організації повітряного руху, захист навколишнього середовища, про спільні галузеві соціальні норми, а також про розвиток співробітництва між авіапромисловим комплексом України та ЄС. Каллас запевнив українську сторону, що він надаватиме всіляку підтримку і сприяння якнайшвидшого укладання цієї Угоди.
Крім цього, Каллас зазначив, що Європейський союз особливо важливим вважає встановлення довгострокових партнерських відносин між Україною та ЄС. Віце-прем'єр-міністр України у свою чергу підкреслив, що Україна готова до реалізації спільних з ЄС проектів з розвитку транспортної інфраструктури.
Під час переговорів з паном Калласом Колесніков зазначив, що залишилося кілька «маленьких, але дуже важливих кроків для того, щоб між Україною і ЄС був підписаний договір щодо Відкритого неба». При цьому віце-прем'єр-міністр у черговий раз підкреслив, що для України є виключно важливим встановлення безвізового режиму між Україною та країнами ЄС, що, за підрахунками фахівців, може в півтора-два рази збільшити кількість українських туристів, які приїжджають з України до країн ЄС.
У цілому, за словами Колеснікова, одне з основних завдань уряду України - інтеграція національної транспортної мережі в європейську, досягнення європейських норм безпеки, зниження техногенного навантаження транспорту на навколишнє середовище, підвищення якості та доступності транспортних послуг. Україна поділяє погляди ЄС щодо необхідності оновлення наявної моделі взаємодії у сфері транспортних перевезень, а отже - активно долучається до процесів, спрямованих на підвищення ефективності перевезень в рамках міжнародних транспортних коридорів.
На переконання Колеснікова, повноцінно розкрити транспортний потенціал Європи буде можливо, тільки налагодивши ефективну взаємодію з транспортними мережами сусідніх країн. У цьому контексті першочергове завдання для всіх сторін - вироблення прозорих, чітких механізмів відбору проектів і визначення інструментів їх фінансування.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом