Українське суспільство зобов'язане дійти до розуміння базового принципу рівності, який передбачає, що людина, незалежно від статі, має рівні можливості для реалізації власного потенціалу. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на брифінгу у ході міжнародної конференції «Сучасні тенденції розвитку національних механізмів, забезпечення рівності чоловіків і жінок у європейських країнах» заявив перший заступник міністра соціальної політики України Василь Надрага.
«Сьогодні гендерну рівність ми поки сприймаємо як квіти до 8 Березня. Замість того, щоб задуматися над тим, що повноцінна рівність між чоловіком і жінкою – це насамперед рівність можливостей», - зокрема, сказав він і додав: «Український менталітет і суспільна свідомість припускають рівність чоловіків і жінок в усьому своєму історичному існуванні. Але, на жаль, сьогодні на практиці ми бачимо протилежне і розуміємо, що це питання, у першу чергу, потрібно опрацьовувати з нашим суспільством».
Надрага зазначив, що гендерна рівність передбачає також і захист прав чоловіків. Як приклад заступник міністра навів Швейцарію, де батько в обов'язковому порядку має право на відпустку по догляду за дитиною. «Ось це і є гендерна рівність, про яку ми повинні говорити. Так само як і про те, що в Україні чоловіки живуть на 12 років менше. І це дуже велика проблема», - сказав заступник міністра.
Відповідаючи на запитання, що він очікує від конференції, Надрага підкреслив: «У моєму розумінні це конференція, де, обмінявшись думкою, послухавши міжнародний досвід, ми маємо взяти для себе не тільки те, що актуальне і корисне, а й те, що вже зараз можна додати до того, що у нас існує». За словами заступника міністра, у даному аспекті «роботи вистачить на всіх». «І парламенту, щоб писати закони, і виконавчій владі в особі Кабміну і органів місцевого самоврядування, і 500 організаціям, які займаються цим питанням», - підсумував Надрага.
Як повідомляв ForUm, сьогодні у Києві у рамках головування України у Комітеті міністрів Ради Європи стартувала дводенна міжнародна конференція «Сучасні тенденції розвитку національних механізмів, забезпечення рівності чоловіків і жінок у європейських країнах».
Співорганізаторами заходу виступили Програма розвитку ООН (ПРООН) та Представництво ЄС в Україні.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом