Експерт-політолог, керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що парламентська більшість, швидше за все, прийме законопроект про вибори народних депутатів за пропорційно-мажоритарною системою. Про це він заявив у коментарі кореспонденту ForUm'у.

«На мій погляд, варіант ухвалення законопроекту Лавриновича (міністр юстиції Олександр Лавринович. - Ред.), із задоволенням низки поправок і побажань Венеціанської комісії - найбільш вірогідний сценарій зміни українського виборчого законодавства», - вважає експерт.


Що стосується непотрапляння до парламенту малорейтингових партій, то, за словами Фесенка, це відбудеться, навіть якщо залишиться нинішня виборча система. «3-5% не відіграють істотної ролі при нинішніх рейтингах, оскільки, наприклад, у тих же комуністів чи партії Кличка «Удар»(я вже не кажу про трьох безумовних фаворитів - Партію регіонів, «Батьківщину» і «Фронт змін» Арсенія Яценюка ) є шанс їх подолати. Ну а ті, хто не може потрапити в парламент при 3-відсотковому бар'єрі, звичайно, не потраплять і при 5%», - сказав експерт.


У той же час, Фесенко не вважає політичне майбутнє парламенту туманним, у разі ухвалення законопроекту Лавриновича. «Тут усе залежить не від того, яким буде виборчий закон, а від того, якою буде політична ситуація напередодні та під час парламентських виборів, оскільки ідеальної (або хоча б оптимальної) політичної обстановки сьогодні в Україні немає», - пояснив він.


Політолог також зазначив, що у кожної виборчої системи є свої вади. «У трохи ідеалізованої деякими спостерігачами системи відкритих регіональних списків також є свої суттєві недоліки - наприклад, різного роду процедурні складності. За великим рахунком, вони - та ж «багатомандатна мажоритарка». І хоча не всі це розуміють, але насправді це так», - сказав він і додав, що при змішаній виборчій системі до парламенту зможуть пройти партії, що мають фору в одній або у двох областях, «але при цьому, як не парадоксально, знизяться шанси у опозиційних партій».


Як повідомляв ForUm, законопроект про вибори народних депутатів був зареєстрований у парламенті 10 жовтня.

У той же день Міністерство юстиції передало до Венеціанської комісії остаточний проект закону про вибори народних депутатів, який був доопрацьований з урахуванням попередніх рекомендацій, наданих цією міжнародною експертною організацією.

Міністр юстиції Олександр Лавринович повідомив, що 14-15 жовтня відбудеться засідання Венеціанської комісії, в ході якого будуть затверджені остаточні експертні висновки щодо проекту закону про вибори народних депутатів України.

Лєра Нєжина,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

543