Українські юристи, і зокрема, адвокати використовують «накатані» норми й інструменти захисту клієнтів, у той час як часто є й інші додаткові механізми. Про це в ексклюзивному коментарі кореспондентові ForUm'у заявила керуючий партнер юридичної групи «Павленко і Побережнюк» Олександра Павленко під час круглого столу: «Економічний злочин - економічне покарання».

За її словами, разом з категоріями господарської та моральної шкоди існує і категорія шкоди, завданої незаконними діями державного органу. «Однак пов'язані з нею можливості майже не використовуються юристами», - сказала юрист і додала: «Багато хто боїться судитися з державою. Хоча це допомагає формувати в країні цивілізоване правове поле і боротися з корупцією».

Крім того, Павленко зазначила, що один із позитивів законопроекту про гуманізацію відповідальності за економічні правопорушення полягає в посиленні блоку, який стосується протидії законній господарській діяльності. «Відповідальність має нести не тільки бізнес, який у нас вічно у всьому винен, а й держава, якщо вона перевищила свої повноваження», - підкреслила вона.

Як повідомляв ForUm, 6 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні президентський проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності)».

Нагадаємо також, 5 жовтня ВР не включила до порядку денного жодного законопроекту щодо декриміналізації статей, за якими висунуті звинувачення екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко та екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку.

Також парламент не підтримав у першому читанні законопроект, яким передбачалося вилучити з Кримінального кодексу України статтю 365, за якою судять Тимошенко.


Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

538