Почалося засідання Печерського районного суду Києва з розгляду кримінальної справи екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко щодо газових угод з Росією від 2009 року.

Головуючий у справі суддя Родіон Кірєєв почав оголошення свого рішення, яке він прийняв у дорадчій кімнаті.

Засідання суду проходить за присутності чотирьох представників державного обвинувачення, а також усіх захисників екс-прем'єра і самої обвинувачуваної, передає «УНІАН».

У залі Печерського райсуду Києва зібралося близько 100 представників ЗМІ, у тому числі іноземних. При цьому там відсутні народні депутати. Із залу прибрані лавки, і всі журналісти стоять.

Однак не всі представники ЗМІ змогли потрапити до зали засідань, тому вони залишилися у дворі суду. Також велика кількість журналістів не потрапила навіть у двір.

За словами журналістів, яким вдалося опинитися у залі засідань, у них невідомі кидали жмені битого скла, коли вони заходили в арку суду.

Тимошенко на вході у зал сказала: «Слава Україні!» Поруч з нею – її чоловік Олександр Тимошенко і донька Євгенія Карр.

Звертаючись до журналістів, Тимошенко сказала: «Цей вирок нічого не змінить. Я буду боротися за Україну, її свободу і незалежність».


Нагадаємо, сьогодні у Печерському райсуді Києва почалося оголошення вироку екс-прем'єр-міністру України, лідеру ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

Як повідомляв ForUm, 11 квітня 2011 Генпрокуратура України порушила щодо Тимошенко кримінальну справу стосовно газових контрактів 2009 року. Їй інкримінують 365 статтю Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень).

24 червня Печерський районний суд Києва почав попередній розгляд кримінальної справи проти Тимошенко.

За словами першого заступник генпрокурора Рената Кузьміна, збиток, завданий діями Тимошенко, оцінюється експертною групою у суму, яка перевищує 1,5 млрд грн.

5 серпня Печерський суд змінив запобіжний захід Тимошенко з підписки про невиїзд на взяття під варту.

30 вересня суддя Родіон Кірєєв оголосив перерву у засіданні «орієнтовно до 11 жовтня», не уточнивши час початку засідання. Тоді ж суддя прийняв рішення, що на оголошення вироку у зал судових засідань будуть допущені лише журналісти. Іншим особам, у тому числі народним депутатам, суддя не дозволив бути присутніми на оголошенні вироку, пославшись, що нардепи систематично порушують порядок у залі суду.

Народні депутати заявили, що заборона на присутність у залі суду порушує їхні права, і вони мають намір спробувати все-таки взяти участь у сьогоднішньому засіданні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

646