Україна не прагне негайно вступати до Євросоюзу, однак при укладенні Угоди про асоціацію наполягатиме на внесенні до неї перспективи свого членства у ЄС. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі у вівторок з головою Національної Ради Австрії Барбарою Праммер.

«Україна взяла курс на європейську інтеграцію, але це зовсім не означає, що завтра ми будемо подавати заявку на вступ до ЄС. Проте ми як країна повинні мати європейську перспективу», - підкреслив Азаров, повідомили ForUm'у у Департаменті інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Він додав, що, згідно зі статтею 49 Лісабонської угоди, будь-яка країна, яка територіально розташована у Європі, має право на європейську перспективу.

Праммер, у свою чергу, заявила, що потенціал для розширення ЄС існує, і європейські країни повинні мати перспективу приєднання до Євросоюзу.

«Кількість країн-членів ЄС зросла до 27, але я думаю, що цією кількістю потенціал розширення ЄС далеко не обмежується, і інші країни повинні мати перспективу приєднання до Союзу», - сказала вона.

Глава українського уряду висловив сподівання, що Угода про асоціацію з ЄС буде підписана до кінця року, і там буде прописана перспектива приєднання України до ЄС.

«Ми розраховуємо, що до кінця року ми підпишемо цю угоду. Зрозуміло, що у такому складному питанні ми не ставимо перед собою певних строків, але є всі підстави думати, що буде саме так», - сказав прем'єр.

Разом з тим Азаров повідомив, що Україна також завершує переговори про створення ЗВТ з ЄС. Зокрема, він позитивно оцінив останній раунд переговорів з Єврокомісією, у результаті яких сторони домовилися про збільшення українських зернових експортних квот.

Проте досі залишаються невирішені питання, зокрема, щодо насіння соняшнику. Прем'єр-міністр підкреслив, що Україна запровадила мито на експорт насіння соняшнику, що дозволило стати великим виробником соняшникової олії, а Єврокомісія зараз наполягає на скасуванні такого мита. «Ми не можемо зрозуміти цю вимогу, оскільки основні олієпереробні заводи розташовані не у Європі, а в Туреччині. Чому так Європа переживає за Туреччину? Ми готові постачати олію і до Європи, і до Туреччини», - підсумував Азаров.

Як повідомляв ForUm, 29 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що для України є принципово важливим відображення в Угоді про асоціацію перспектив членства нашої держави у Європейському союзі.

26 вересня міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив, що Україна досягла позитивних результатів з аграрних питань у переговорах з Євросоюзом про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ). Зокрема, Україні вдалося домогтися збільшення квот на безмитну торгівлю за ключовими статтями аграрного експорту у 2-4 рази. Домовленість з ЄС передбачатиме поступове підвищення обсягу квот протягом перших 5 років роботи ЗВТ.

Нагадаємо, Україна і ЄС у 2007 р. почали переговори щодо угоди про асоціацію. На початку 2008 року сторони почали переговори стосовно угоди про зону вільної торгівлі, яка має стати частиною угоди про асоціацію. Україна і ЄС неодноразово заявляли про намір до кінця 2011 р. підготувати остаточний варіант угоди про ЗВТ.

22 листопада 2010 України та ЄС домовилися про план дій, які Україна повинна виконати для запровадження безвізового режиму короткострокових поїздок для своїх громадян. У листопаді за результатами 14 саміту «Україна – ЄС» у Брюсселі сторони висловили надію на завершення переговорів щодо угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі у 2011 році.

У грудні на саміті «Україна – ЄС» Київ сподівається підписати угоду про асоціацію з ЄС, яка включає створення ЗВТ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

445