Сьогодні, 3 жовтня, у Центральній виборчій комісії України відбулася презентація автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Державний реєстр виборців», присвячена другій річниці її введення в постійну (промислову) експлуатацію та огляд серверної кімнати, повідомляє кореспондент ForUm'у.
 

Зокрема, член ЦВК Жанна Усенко-Чорна, зазначила, що незважаючи ні на що, сьогодні без перебільшення можна констатувати: Центрвиборчком успішно реалізував усі заходи, необхідні для впровадження в Україні безпрецедентної за масштабами та складністю системи «Держреєстр виборців».
 


Усенко-Чорна повідомила, що функціонування Держреєстру відбувається в постійному режимі - як під час виборів, так і між ними, а робота, виконана за Державним реєстром виборців, і її результати - гідні Книги рекордів України.

У свою чергу менеджер проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні Тигран Карапетян також позитивно оцінив виконану Україною роботу. «Ми раді, що Реєстр зміг показати свою ефективність», - зазначив він.
 


На заході був присутній також керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Артур Вітренко. Він нагадав історію створення Держреєстру виборців: 22 лютого 2007 ВРУ прийняла Закон «Про Державний реєстр виборців» і через деякий час, 29 вересня 2009 року, ЦВК прийняла рішення про введення в постійну (промислову) експлуатацію автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему «Державний реєстр виборців».

Він також нагадав, що дані Держреєстру вже використовувалися для складання списків виборців при проведенні виборів Президента України у 2010 році і чергових виборів депутатів ВР АР Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, а також низки позачергових, повторних, проміжних місцевих волевиявлень.
 
Перший заступник керівника Служби розпорядника Олександр Стельмах більш детально розповів про те, що ж це таке - «Державний реєстр виборців». За його словами, на сьогоднішній день в цій базі зберігаються дані 36 млн 790 тис. виборців. Вони оновлюються щомісячно і серйозно захищені від несанкціонованого копіювання, ознайомлення, хакерських атак.
 


Також, за словами Стельмаха, політичні сили України, які мають право отримати копію даних Держреєстру, за дев'ять місяців цього року жодного разу не скористалися цією можливістю. Чиновник також зазначив, що при створенні Держреєстру розробників не було «зворотного зв'язку» з політиками.

Стельмах також озвучив низку цікавих фактів. Зокрема, найбільше виборців-чоловіків носять імена Олександр, Володимир і Сергій, жінок - Тетяна, Марія, Олена. Виборниць слабкої статі на 10% більше, ніж сильної. Також він повідомив, що якби скласти в стопку бланки первинного уточнення персональних даних, які розсилалися виборцям для того, щоб виявити будь-які неточності в даних, то вона була б вище за гору Говерла - 3 тисячі 800 метрів.
 
Після презентації Стельмах показав пресі серверну кімнату автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Державний реєстр виборців», яка знаходиться в будівлі Центрвиборчкому України.
 


Фото Віктора Ковальчука

Юлія Артамощенко,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1749