У разі прийняття закону про вибори народних депутатів України за змішаною системою у майбутньому парламенті буде лише 6,2% жінок - народних депутатів (у нинішньому працює 8,1% жінок). Такі дані наводилися під час робочої зустрічі щодо підвищення ролі жінок в українській політиці, організованої Комітетом Верховної Ради з питань євроінтеграції, міжпарламентських клубом «Україна – ЄС» та Національним демократичним інститутом міжнародних відносин (NDI).
Так, у дослідженні Національного демократичного інституту міжнародних відносин наголошується, що у разі, якщо виборчий закон залишиться без змін (пропорційна виборча система із закритими списками), то у Верховну Раду може пройти до 11,1% жінок-політиків, що стане найвищим показником кількості жінок у парламенті в історії України. При цьому, як констатують експерти, 60% українців не зважають на те, якої статі кандидат, головне для виборців - щоб політик був компетентним і професійним, повідомляє «УНІАН».
Народний депутат України Ірина Геращенко висловила думку, що у разі проведення виборів у 2012 році за змішаною системою у мажоритарних округах, до парламенту навряд чи пройдуть жінки-політики, оскільки в українських реаліях вони не допущені до адмінресурсу і фінансових ресурсів, які будуть «грати визначальну роль для перемоги в округах, оскільки вони в Україні традиційно належать чоловікам». Також вона підкреслила, що в Україні немає традиції широкого залучення жінок-політиків у партійні списки. На переконання Геращенко, недостатнє залучення жінок до суспільно-політичного життя робить українську політику менш професійною, більш агресивною і часто антигуманною.
У свою чергу, провідний експерт з питань підвищення рівня жіночої політичного участі Селінда Лейк висловила думку, що для жінок-кандидатів ідеальною є пропорційна система виборів, яка дозволяє їм активніше долучитися до партійної роботи і бути ширше представленими у законодавчому органі. Експерт поділилася досвідом створення жіночих платформ і об'єднань у США, які займалися насамперед соціальними законодавчими ініціативами, спрямованими на захист дітей і сім'ї. Лейк зазначила, що виборцям часто не зрозумілі «політичні ініціативи заради високої політики, людей у першу чергу цікавлять конкретні кроки для поліпшення їхнього життя, і у таких питаннях до жінок більше довіри».
Як раніше писав ForUm, 11 квітня міністр юстиції Олександр Лавринович представив законопроект «Про вибори народних депутатів України».
Законопроект передбачає, що вибори народних депутатів проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою, коли половина кількісного складу парламенту обирається за пропорційною системою у загальнодержавному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій, а друга половина - за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах
13 вересня Міністерство юстиції отримало попередній неофіційний висновок Венеціанської комісії щодо проекту Закону «Про вибори народних депутатів України».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом