Печерський райсуд Києва відмовився задовольнити клопотання екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка про допит як свідків прокурорів Сергія Войченка та Олександра Деркача щодо законності отримання доказів на досудовому слідстві у його справі. Відповідну постанову сьогодні під час засідання оголосив головуючий на судовому процесі суддя Сергій Вовк.

Як наголошується в постанові, клопотання залишено без задоволення, оскільки на цій стадії процесу суд не може аналізувати докази, отримані в ході досудового слідства.

Підтримуючи клопотання своїх адвокатів, які підкреслювали необхідність допиту як свідків зазначених прокурорів, оскільки вони, як стверджував сьогодні в суді свідок Валерій Морецький чинили на нього тиск, Луценко зазначив, що таким чином, заслухавши прокурорів, можна встановити законність збору доказів на досудовому слідстві. За словами Луценка, якщо виявиться, що докази збиралися протизаконними способами, їх можна не брати до уваги.

У той же час, звертаючись до суду, Луценко зазначив, що він також змушений буде подавати клопотання про висловлення недовіри всім трьом прокурорам, які, за словами підсудного, «на очах у всіх, спотворювали факти, вводячи в оману суд, просто брешуть», коли стверджують, що під час допиту свідок Морецький не заявляв, що на нього на досудовому слідстві чинився тиск.

Сьогодні головуючий на судовому процесі суддя Сергій Вовк заявив, що судове засідання у справі екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка перенесено на 9.15 3 жовтня у зв'язку із зайнятістю суддів на інших судових процесах.

Як повідомляв ForUm, екс-міністра утримують в СІЗО з 26 грудня 2010 року.

За даними Генпрокуратури, Луценку інкримінується заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, перевищення влади або службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків, та зловживання владою, вчинене працівником правоохоронного органу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

362