Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що український парламент знаходиться в критичному стані.
Про це він заявив на науковій конференції «Український парламентаризм: проблеми історії та сучасної політичної практики», присвяченій 145-річчю від дня народження Михайла Грушевського, яка проходить сьогодні в парламенті.
Говорячи про сучасний стан українського парламентаризму, Томенко назвав його критичним. Критичність, за його словами, полягає в тому, що парламент у сьогоднішньому характері діяльності й статусі вичерпав себе.
«Якщо в парламенті 2012 р. нічого не зміниться, то ми остаточно вичерпаємо його потенціал і те, що про нього написано в Конституції і законах», - сказав Томенко.
Віце-спікер назвав цілком очевидним, що зараз парламент - це інструмент доведення політичних чи партійних установок до спільноти, однак, зазначив він, це значною мірою нівелює його статус як вищого законодавчого органу. «Нам необхідно змінити змістовну складову парламенту, а це означає, що суспільство і наукове співтовариство повинні чітко сформулювати те, яким повинен бути депутат, характер діяльності парламенту і т.п.», - підкреслив він, повідомляє «УНІАН».
Конкретизуючи, Томенко сказав, що, «очевидно, сьогодні варто говорити про те, що у 2012 році в парламенті мають бути присутні люди, які розуміються на законодавстві, люди, які працюють над законодавством». За словами віце-спікера, зараз законодавчою діяльністю в парламенті займається 20-30 народних депутатів, а роботою з виборцями близько 50. Усі решта, за його словами, або презентують партійно-політичну складову, або захищають свій бізнес.
«Але до основної функції парламенту три чверті парламенту не мають ніякого відношення. У цій ситуації, насамперед, варто формувати суспільний запит на інший статус парламенту, іншу його змістовну складову, інший характер діяльності», - підкреслив Томенко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом