Днями в Києві буде введена в експлуатацію міська кільцева електричка. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, сьогодні на прес-конференції під час обговорення транспортних аспектів стратегії розвитку Києва заявив голова Київської міської адміністрації Олександр Попов.
За його словами, спочатку будуть задіяні 14 станцій кільцевої електрички, а з часом до них додадуться ще чотири.
«Її рухомий склад - це реконструйовані електрички, які використовувалися на приміських маршрутах, - зазначив Попов. - Спочатку працюватимуть десять локомотивів, які потім замінять на більш сучасні».
Глава КМДА підкреслив, що довжина електрички становить 50 км, які можна буде подолати за 50 хвилин.
Також він розповів, у скільки обійшлася кільцева електричка місту: «100 млн грн були витрачені на роботи, пов'язані з будівництвом і реконструкцією окремих ділянок рейкової частини, і ще 80 млн грн були направлені на рухомий склад електрички».
Крім того, Попов заявив, що в планах місцевої влади також оновлення рухомого складу київського метрополітену. Для цього, за його словами, в найближчі півтора року буде реконструйовано 180 вагонів.
«У жовтні планується підписати контракт з японською компанією «Hitachi». На реконструкцію вагонів метро буде потрачено1, 6 млрд грн: 600 млн з міського бюджету і 1 млрд за рахунок продажу квот за Кіотським протоколом», - пояснив глава КМДА.
Попов також заявив, що до Євро-2012 з'явиться електричка «Київ-Бориспіль». «Зараз цим питанням займається Національне агентство інвестицій під керівництвом Владислава Каськіва. Оскільки під цей проект буде задіяна існуюча частина залізниці, її будівництво обійдеться в 150-200 млн доларів», - додав він.
Серед основних пріоритетів розвитку громадського транспорту столиці, Попов назвав будівництво метро. «Наступного року буде продовжено будівництво метро в бік Одеси. На будівництво нових напрямів метро, зокрема, на Троєщину, піде п'ять років. Роботи розпочнуться з правового берега, а через три роки будівництво переміститься на лівий берег», - підкреслив київський чиновник.
Крім того, за словами Попова, велика увага приділятиметься розвитку наземного транспорту в столиці. «Уже цього року планується придбати 185 нових автобусів і ще 50 наступного року. Переважно це будуть «Мерседеси» та автобуси японських виробників. Це має збільшити конкуренцію між комунальним транспортом і приватними перевізниками, що приведе до стримування цін на проїзд», - додав глава КМДА.
Також він зазначив, що найближчим часом планується запустити 207 тролейбусів.
«На будівництво підземних тунелів необхідно 1,5 млрд доларів. Як тільки знайдуться інвестори, роботи розпочнуться», - підсумував Попов.
Сергій Одаренко,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом