Про це, як передає кореспондент ForUm 'у, на брифінгу заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

Він заявив про те, що переговори про вступ України до Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом в частині аграрної продукції проходять успішно й основні позиції між партнерами вже узгоджені.

Також міністр розповів про деякі нюанси переговорів.

«Ви знаєте, що пройшов 28 раунд переговорів і на сьогодні аграрний сектор практично готовий до підписання угоди. - Якщо наводити конкретні приклади досягнутих домовленостей, то хочу зазначити, що зернові культури - пшеницю, ячмінь, кукурудзу - Україна зможе продати без мит 2 млн тонн. Зокрема, пшениці 1 млн тонн, ячменю - 350 тис. тонн і кукурудзи 650 тис. тонн. У м'ясному секторі безмитно зможемо продавати в ЄС 12 тис. тонн яловичини, свинини - 40 тис. тонн, цукру і цукрового сиропу - 57 тис. тонн», - сказав міністр.

Говорячи про останній пункт експорту до Європи (цукор і цукровий сироп - Ред.), Присяжнюк зазначив, що це дуже важливий показник, який є вигідним для України, оскільки з Росією на сьогодні поки не досягнуто взаєморозуміння щодо торгівлі цукром. Проте міністр сподівається, що до кінця грудня буде підписано меморандум і вдасться досягти згоди.

Крім того, він додав, що безмитно Україна зможе експортувати до Європи 3 тис. тонн яєць і стільки ж продуктів на їх основі, овочів - 50 тис. тонн, фруктів - 270 тис. тонн.

«Також нам дозволили без мита експортувати до Європи 100 тис. тонн біоетанолу», - зазначив міністр.

Чиновник підкреслив, що це дуже важливий показник для України, оскільки дозволить стимулювати виробництво біоетанолу в нашій країні.

«100 тис. тонн - це 12, 5 дал спирту або 50% всього спирту, виробленого Україною», - сказав він.

Особливо міністр підкреслив важливість пункту домовленостей, який забороняє європейським країнам дотувати свого сільгоспвиробника, якщо його продукція постачатиметься до України. «Ми - перша країна, з якою ЄС пішов на поступки, знявши всі субсидії на сільськогосподарську продукцію і продукти харчування виробництва країн Євросоюзу, які експортуватимуться в нашу країну», - акцентував глава міністерства.

Присяжнюк додав, що субсидування європейських сільськогосподарських виробників, які постачають продукцію в Україну, означало б нерівні конкурентні умови для українських і європейських споживачів.

«Знявши ці субсидії, ЄС дає можливість, щоб наша продукція була конкурентною на європейському ринку», резюмував міністр.

Як повідомляв ForUm, Україна збільшила квоти на безмитний аграрний експорт у рамках ЗВТ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

450