У найближчі 5 років Україна повинна зробити основну ставку на розвиток інноваційних технологій. Про це заявив Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров під час відкриття Міжнародного інноваційного форуму країн СНД.
«Цього року уряд України розробив і прийняв досить амбітну програму розвитку інвестиційно-інноваційної діяльності Україна до 2015 року. За ці 5 років ми повинні докорінно змінити свою країну, і основну ставку повинні зробити на інтелект і інновації» , - сказав Азаров, передає «Укринформ».
За словами Прем'єр-міністра, на першому етапі Україні повинна приділити особливу увагу концентрації ресурсів на розвитку базових галузей економіки, зокрема, паливно-енергетичному, агропромисловому, житлово-комунальному, машинобудівному комплексах, а також транспортної інфраструктури. На другому етапі, з 2013 року, потрібно сконцентруватися на високотехнологічних секторах економіки: авіакосмічній галузі, інформаційної та комунікаційної техніки, біо-і нанотехнології, нових матеріалах, а також фармацевтиці та медичної техніки.
На думку Азарова, тривалий час країни СНД недостатньо активно розвивали сектор високих технологій і в більшості використовували застарілі розробки. « Залишаючись перспективною територією на карті Європи, наші країни довгий час жили потенціалом минулого і розробками, які починалися ще 20-30 років тому. Сьогодні всі зрозуміли, що ресурс минулого вичерпаний практично повністю» , - заявив глава українського уряду.
Він підкреслив, що сьогодні країнам СНД необхідно налагодити активну співпрацю у сфері високих технологій. «Ми повинні виходити на ринок з новими розробками, а якщо це будуть спільні розробки - тим краще» , - зазначив Прем'єр-міністр.
Міжнародний інноваційний форум країн СНД, організатором якого виступило Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації, а також Національна академія наук, проходить в Києві 27-28 вересня 2011 року. На ньому планується обговорення питань державної інноваційної політики та її національних особливостей. У ході форуму відбудеться ряд спеціалізованих виставок, присвячених інноваційної діяльності. У них візьмуть участь понад 400 представників з України, Росії, Білорусі, Вірменії, Молдови, США, Японії, Німеччини, Чехії та інших країн світу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом