Президент Віктор Янукович повернувся із Нью-Йорка. Головним підсумком візиту можна вважати гарантії від американців щодо питання урану, пише «Сегодня».

Нагадаємо, ще у квітні 2010 року на саміті у Вашингтоні Янукович пообіцяв, що Україна відмовиться від високозбагаченого урану. В обмін США пообіцяли низькозбагачений та обладнання для ядерної установки, яка може на ньому працювати. Проте пізніше співробітництво застопорилося.

«У нас була нестиковка щодо термінів. Вони нам зобов'язалися поставити обладнання у 2014 році, а ми їм уран – уже у 2012-му. Тому ми і пригальмували програму. Але тепер наші дипломати зуміли домовитися з урядом США, і в понеділок Гілларі Клінтон і Костянтин Грищенко підпишуть відповідний меморандум», - розповів виданню один із членів української делегації.

Це пізніше підтвердив і Президент.

«В Україні є високозбагачений уран, який використовує наш науково-дослідний центр. Але у нас немає технологій для того, щоб використовувати цей уран, наприклад, у медицині. Ми говорили з Обамою, як синхронізувати наші дії. Україна вивозить уран, а США поставляють нам технології. Вчені зможуть продовжувати дослідження, але на низькозбагаченому урані. США готові почати виробляти для нас обладнання, ми ж повинні готувати приміщення. Будемо мати результат до саміту у Сеулі», - заявив Янукович.

Янукович також поспілкувався з директором ЄБРР Томасом Міровим.

«Вони обговорили, як будуть витрачатися гроші (550 мільйонів євро), зібрані на будівництво саркофага. Тому що якщо продовжиться практика, що гроші йдуть на зарплати керівникам проектів – по 50-60 тисяч доларів на місяць, то це не діло», - пояснило виданню джерело.

Також одна із тем, яку Янукович обговорив у США, це газ. На зустрічі з діловими колами США він поспілкувався з представниками енергетичних компаній, які хочуть видобувати в Україні сланцевий газ.

«Вже йдуть тестові буріння сланцевого газу на території України, і у найближчі місяці будуть проведені тендери», - розповів Владислав Каськів, голова Держагентства з інвестицій та інновацій.

Каськів нагадав, що у вівторок Україна і Азербайджан домовилися про постачання з 2014 року скрапленого газу: йдеться про 2 млрд. кубів газу у 2014 році та 5 млрд. – у 2015-му. Однак раніше Україні потрібно побудувати термінали для прийому скрапленого газу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

583