Як йдеться в оприлюдненому сьогодні повідомленні прес-служби прокуратури Одеської області, кримінальну справу, порушену Генпрокуратурою України за фактом отримання хабара посадовими особами Одеської міськради, згідно з ознаками ч.3 ст. 368 (отримання хабара в особливо великих розмірах) Кримінального Кодексу України, 23 вересня прийнято до провадження.
У той же час, адвокат Ільченка Вадим Димник на екстрено скликаному брифінгу в мерії уточнив, що в затриманні його підзахисного брали участь представники Генеральної прокуратури і Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Києві. Сьогодні вночі, приблизно о 0:30, вони вивели Ільченка з кабінету і відбули у невідомому напрямку.
За словами адвоката, слідчі дії веде оперативно-слідча бригада на чолі зі старшим слідчим при Генеральному прокурорі України.
Адвокат додав, що йому не надали «ніяких даних про підзахисного і не дозволили з ним зустрітися, що є грубим порушенням процесуальних норм». Зараз Ільченко перебуває в Київському СІЗО у зв'язку з розслідуванням кримінальної справи.
За даними джерел у прокуратурі, припинення діяльності підозрюваних в економічних злочинах готувалося майже чотири місяці, повідомляє «УНІАН».
У свою чергу, міський голова Одеси Олексій Костусєв заявив, що вважає затримання чиновників, у тому числі тимчасово виконуючого обов'язки віце-мера Ільченка, «вміло розіграною провокацією».
Разом з віце-мером Одеси Ільченком також затримані директор комунального підприємства «Узбережжя» Олег Кухта і депутат міськради від партії регіонів Олег Гоцуляк - член комісії з морегосподарського комплексу міськради.
За даними ЗМІ, крім Ільченка правоохоронці мали намір також залучити до відповідальності ще двох віце-мерів Одеси, але ті обидва опинилися за межами України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом