Народний депутат України від Партії регіонів, представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко розробив і зареєстрував у парламенті законопроект «Про відродження унікального Символу православ'я - церкви Богородиці (Десятинної) в місті Києві» (№ 9196).
Відповідний проект закону передбачає проектування і будівництво Національного архітектурно-історичного, духовно-символічного православного комплексу на території пам'ятка археології національного значення «Місто Володимира - дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви».
Зокрема, законопроект передбачає завершення археологічних досліджень, проведення консервації та сучасну музеєфікацію залишків фундаменту церкви Богородиці (Десятинної). Для цього в стилобатній частині головної споруди Національного православного комплексу буде побудований Національний музей стародавнього храму і православної культури з урахуванням вимог ЮНЕСКО, а також європейського і світового досвіду, повідомляє «УНІАН».
Над стилобатною частиною комплексу буде відроджений унікальний Символ православ'я – церква Богородиці (Десятинна).
Крім цього, законопроектом передбачається створення на території Національного комплексу православного Духовно-просвітницького центру православної культури, забезпечується можливість проведення релігійної служби, функціонування монастиря, екскурсійного відвідування та проведення протокольних заходів.
Відродження Символу православ'я - церкви Богородиці (Десятинної), згідно з проектом закону, має бути завершено вже у 2013 році до святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі, а створення Національного православного комплексу - у 2015 році і приурочено до 1000-річчя Успіння Святого рівноапостольного князя київського Володимира.
Також окремою статтею законопроекту визнається право православної церкви на відновлення порушених майнових прав, приведення їх у стан, який існував на момент протиправної експропріації у православної церкви Храму Богородиці (Десятинної), зобов'язавши державу в особі Кабінету Міністрів України забезпечити реалізацію зазначених прав.
Як заявив автор законопроекту Мірошниченко, відновлення Десятинної церкви виконує надзвичайно важливу історичну місію, оскільки є потужним мотиватором для об'єднання нації та відродження духовності.
«Упевнений, що мої колеги підтримають цей законопроект. Як би ми в політиці не сперечалися, ми завжди повертаємося до загальнолюдських християнських цінностей. І відродження Символу православ'я - Десятинної церкви, я впевнений, зблизить людей. Людей різних конфесій, різних переконань, різних національностей. Усі ми, українці, пишаємося своєю історією. Нас об'єднують наші спільні коріння, спільні цінності, наша віра в Бога. Лідер нації - Президент України Віктор Янукович, приділяє величезну увагу відродженню духовності на основі християнських цінностей. І відновлення першого на Русі кам'яного Храму однозначно стане символом об'єднання всієї України», - підкреслив Мірошниченко.
Як повідомляв ForUm, 7 вересня Верховна Рада України не підтримала проект постанови «Про забезпечення дотримання пам'ятко-охоронного законодавства України (щодо недопущення будівельних робіт на території пам'ятки археології національного значення «Місто Володимира - дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви»)».
Даним проектом постанови передбачалося заслухати інформацію Кабінету Міністрів України про концепцію і стан музеєфікації археологічних залишків пам'ятки археології національного значення «Місто Володимира - дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви».
Крім того, передбачалося звернутися до Генеральної прокуратури України з приводу перевірки фактів прийняття незаконних рішень посадовими особами органів виконавчої влади всіх рівнів щодо проведення будівельних робіт на території пам'ятки археології національного значення - «Місто Володимира - дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви» і проведення таких робіт забудовниками, притягнення до відповідальності винних осіб і вжиття заходів з метою усунення порушень законодавства.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом