Україна і Молдова спільно зможуть швидше домогтися успіху в інтеграції в Європейський Союз. Про це в інтерв'ю газеті «Комерсант-Україна» заявив прем'єр-міністр Молдови Володимир Філат.
«Європа без України і без Молдови не буде повною, виходячи з багатьох аргументів - історичних, економічних, спільних цінностей. І ми повинні співпрацювати в цьому напрямку. Вчора і сьогодні, на наших зустрічах, ми говорили про нашу спільну позицію в питанні європейської інтеграції. Якщо відповісти точково на запитання про спільну інтеграцію - на мою думку, в парі, не конкуруючи і не ставлячи один одному палиці в колеса, ми зможемо набагато швидше досягти успіху», - сказав Філат.
У той же час він вважає більш ефективним самостійне ведення переговорів про інтеграцію в систему європейської мережі системних операторів електроенергії ENTSO-E.
«Потрібно врахувати, що інтереси вашої країни і ситуація в Україні в енергетичній сфері зовсім інші, ніж у Молдові. Ми не є продавцями електроенергії, а, на жаль, лише споживачами. Тому для нас життєво важливо забезпечити свою енергетичну безпеку. Ми купуємо газ у «Газпрому», а крім того, у нас, по суті, 100-відсоткова закупівля електроенергії у РАТ «ЄЕС». У нас є поставки і з України, і з Кучурганської ГЕС, але коли дивишся на цінові пропозиції, то бачиш, що вони до такого ступеня узгоджені! Тому для нас дуже важливі проекти щодо приєднання до газової та енергетичної мереж Європи», - пояснив глава уряду Молдови.
Нагадаємо, 23 серпня Президент України Віктор Янукович заявив, що вже цього року Україна завершить переговори з Європейським союзом про політичну асоціацію і створення зони вільної торгівлі.
Як повідомляв ForUm, Україна і ЄС у 2007 р. почали переговори щодо угоди про асоціацію. На початку 2008 року сторони почали переговори за угодою про зону вільної торгівлі, яка має стати частиною угоди про асоціацію. Україна і ЄС неодноразово заявляли про намір до кінця 2011 р. підготувати остаточний варіант угоди про ЗВТ.
22 листопада 2010 р. Україна і ЄС домовилися про план дій, які Україна повинна виконати для введення безвізового режиму короткострокових поїздок для своїх громадян. У листопаді за результатами 14 саміту «Україна - ЄС» в Брюсселі сторони висловили надію на завершення переговорів щодо угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі у 2011 році.
У грудні на саміті «Україна-ЄС» Київ сподівається підписати угоду про асоціацію з ЄС.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом