Україна готова долучатися до всіх міжнародних зусиль, направлених на протидію проявам екстремізму. Як повідомили ForUm'у в прес-службі Апарату РНБОУ, про це заявила секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова під час Другої Міжнародної зустрічі високих представників, які курують питання безпеки, що проходила 21-22 вересня в місті Єкатеринбург Російської Федерації.

Загалом у заході взяли участь делегації близько 55 країн світу. Зокрема, Австрії, Франції, Німеччини, Польщі, Індії, Ізраїлю, Канади, США, КНР, Румунії, Бразилії, Казахстану, Туреччини, Туркменістану, Азербайджану, Естонії, Литви, Японії.

Під час зустрічі учасники делегацій провели низку дискусій з питань міжнародного співробітництва у вирішенні глобальних проблем безпеки. Зокрема, високі представники, які курують питання безпеки, обговорили проблеми активізації міжнародного співробітництва у сфері боротьби з проявами екстремізму і кризовими ситуаціями, ініційованими міжнаціональною ворожнечею, релігійною нетерпимістю, расизмом; пріоритети у сфері забезпечення продовольчої безпеки в контексті Глобального партнерства; загальні підходи до зміцнення міжнародної інформаційної безпеки.

Обговорюючи питання активізації міжнародного співробітництва у сфері боротьби з проявами екстремізму, секретар РНБО України у своєму виступі зазначила, що виключно «силове» реагування на вже актуалізовану кризову ситуацію не матиме повноцінного ефекту. Необхідно здійснювати кроки, спрямовані на вирішення економічних і соціальних протиріч, які підживлюють прояви екстремізму в сучасному світі.

Богатирьова висловила переконання в тому, що ефективність політики міжнародної безпеки безпосередньо залежить від здатності світового співтовариства направляти свої зусилля одночасно по двох векторах: протидіяти вже існуючим проявам екстремізму і в той же час здійснювати системну роботу для запобігання маргіналізації соціальних груп за національною, релігійною чи етнічною ознакою.

Секретар РНБО України також зазначила, що, незважаючи на відсутність в Україні значних проявів екстремізму, міжнаціональної ворожнечі, релігійної нетерпимості та расизму, виклики сьогодення вимагають від світової співдружності об'єднання для боротьби з поширенням вищезгаданих загроз.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

460