Політолог, директор інституту української політики Кость Бондаренко упевнений, що з учорашнього інциденту під стінами Верховної Ради урок має винести, насамперед, не влада, а опозиція. Як повідомляє кореспондент ForUm'у, таку думку експерт висловив під час першого експертного марафону «Що чекає Україну під час і після виборів?»

«Мені хотілося б, щоб із учорашнього інциденту під Верховною Радою урок винесла не стільки влада, скільки опозиція, оскільки сьогодні українська політична опозиція не може зібрати і половини тих людей, яких збирають соціальні організації», - зокрема, сказав він і додав: « Мені здається, що, швидше за все, реальна українська опозиція народиться саме з таких от «вчорашніх інцидентів», оскільки ті, хто сьогодні любить представлятися гучним словом «опозиція», насправді опозиція афронт».

У свою чергу експерт-політолог, керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко не виключає повторення аналогічних вчорашньому інциденту «силових» наступів на парламент й інші владні структури з боку суспільства, оскільки сьогодні в країні для цього достатньо факторів.

«Сьогодні спровокувати різного роду протестні настрої можуть погіршення соціально-економічної ситуації і поведінка уряду, у якого, на жаль, досі немає чіткої, послідовної системи інформаційної та комунікативної політики», - сказав експерт і пояснив: «Зараз уряд дійсно став більше приділяти уваги своїй інформаційній політиці, але поки це більше схоже на саморекламу».

На думку Фесенка, у випадку, якщо в уряду України не складеться комунікативного спілкування з конкретними цільовими групами, повторення вчорашнього штурму Ради буде «цілком природно».

«Уряду зараз слід займатися не абстрактними розмовами на тему, які ми хороші і як допомагаємо людям за допомогою ток-шоу, а роз'яснювати людям конкретно і чітко свої рішення. Тобто, працювати не з абстрактним громадянським суспільством, як сьогодні, а з конкретними цільовими групами», - підсумував фахівець.

Соціолог, науковий керівник Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна впевнена, що діалог влади і суспільства не зможе бути конструктивним до тих пір, поки влада сама не почне слідувати своїм же закликам.

«Неможливо скорочувати пільги, закликати людей затягувати паски і жити скромніше, а в цей час вести себе так, як хочеться. Як тільки влада в цьому аспекті почне із себе, проблем з конструктивним спілкуванням з громадськими організаціями у неї не буде», - резюмувала соціолог.

Нагадаємо, 20 вересня учасники мітингу, які пікетували Верховну Раду, намагалися прорватися до приміщення парламенту.

Зокрема, воїни-афганці прорвалися через огорожу перед стінами Верховної Ради і впритул підійшли до дверей ВР. Їм намагалися завадити представники правоохоронних органів. Під час зіткнень були розбиті стекла на деяких вхідних дверях будівлі ВР.

Учасники мітингу припинили штурм парламенту лише після того, як до них вийшли на переговори представники фракцій більшості й пообіцяли, що цього тижня Верховна Рада не прийматиме в цілому закон, який скасовує пільги для низки громадян. Учасникам акції протесту також повідомили про домовленість створити робочу групу для доопрацювання відповідного законопроекту.

Лєра Нєжина,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

610