Верховна Рада України провалила голосування за проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо поліпшення соцзахисту військовослужбовців та членів їхніх сімей (реєстраційний № 8523).
Як передає кореспондент ForUm'у, перед розглядом законопроекту нардеп від фракції «БЮТ-Батьківщина» Роман Забзалюк, який виступав з трибуни, пояснив депутатам, що дана законодавча ініціатива пропонує «встановити частку посадового окладу й окладу за військовим званням у розмірі 75% від усього грошового забезпечення, що дозволить більш ефективно проводити оцінку діяльності осіб, прирівняних до них, мінімізувати корупційну складову при нарахуванні зарплати»
Крім того, за словами доповідача, пропонувалося відновити забезпечення військовослужбовців речовим майном, продовольчими пайками та компенсацією за них. Також автори закону пропонували відновити право на безкоштовний проїзд членів сімей військовослужбовців у відпустку. Передбачалося, що на це державі потрібно було близько 860 млн грн.
Варто зазначити, що цей законопроект був запропонований для розгляду в парламенті профільним комітетом ВР з нацбезпеки і оборони.
Зокрема, заступник голови цього комітету, нардеп від фракції «Народна партія» Сергій Гриневецький сказав, що додаткові витрати на забезпечення військовослужбовців та членів їхніх сімей можна було покрити за рахунок приватизації й оптимізації.
Опозиційний міністр праці і соціальної політики Андрій Павловський також закликав депутатів підтримати цей законопроект.
Він сказав, що спецпідрозділам, таким як «Беркут», забезпечення поліпшено, а військовим - ні. «Зарплата лейтенанта повинна бути тисячу доларів, тоді у нас буде справжня армія», - заявив нардеп.
У свою чергу, регіонал Ярослав Сухий закликав не зіштовхувати лобами військовослужбовців і представників внутрішніх органів. «Потрібно думати про всіх людей в погонах», - сказав він і додав, що парламент повинен розробити комплексний законопроект, який поліпшує забезпечення всіх силовиків.
Але, незважаючи на це, тільки 133 депутати підтримали законопроект. За те, щоб повернути його на доопрацювання - 141.
Таким чином, законодавчу ініціативу відхилено.
Юлія Артамощенко,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом