Україна почала перегляд умов членства у Світовій організації торгівлі. Про це повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров на 8-й Ялтинській щорічній зустрічі «Східна Європа та роль України», повідомили ForUm'у у Департаменті інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабінету міністрів України.

Азаров підкреслив, що уряд почав розробку нових умов членства України у СОТ, мета яких – поліпшити позиції України у певних галузях торгівлі.

«Зараз настав момент, коли ми можемо почати переговори з СОТ і які позиції змінити на користь нашої економіки. Ми будемо цим займатися», - зазначив він.

Як повідомляв ForUm, раніше Азаров заявив, що вже настав момент, коли Україна може почати переговори з СОТ і якісь позиції змінити на користь нашої економіки. Азаров нагадав, що Україна стала членом СОТ більше трьох років тому, і рішення вступити у цю організацію було неоднозначним.

8 вересня 2011 року більшість експертів і представників бізнесу зазначили, що умови участі України у СОТ були несправедливими. Так, голова Ради федерації роботодавців України Дмитро Олійник зазначає, що вітчизняна влада поспішили зі вступом до СОТ. За словами народного депутата Валерія Крайнього, за рахунок вступу у СОТ Україна фактично допомогла пережити кризу тим великим іноземним компаніям, які використовували вітчизняний ринок для підтримання обсягів своїх продажів, що стало можливим за рахунок спрощення правил імпорту товарів і послуг в Україну.

Нагадаємо, 5 лютого 2008 р. Генеральна рада Світової організації торгівлі затвердила протокол про прийом України до своїх лав. На засіданні, яке проходило у Женеві, Генеральна рада щодо підсумкових звітів робочої групи і переліку ринкового доступу для товарів і послуг нарешті прийняла рішення і схвалила протокол про вступ України до СОТ.

Згідно з правилами СОТ, претендент на членство в організації повинен підписати двосторонні угоди з усіма країнами-учасниками СОТ.

СОТ створена у 1995 р. з метою лібералізації міжнародної торгівлі та регулювання торгово-політичних відносин держав-членів. Зараз в організації – 152 країни-учасниці.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1473