Експерт-політолог, керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає емоційною заяву прес-секретаря прем'єр-міністра Миколи Азарова про демонтаж газотранспортної системи України. Про це він заявив у коментарі кореспонденту ForUm'у.
«Я б не сприймав всерйоз цю заяву, оскільки її озвучив не сам Азаров, а його прес-секретар. У комунікації існує закон: те, що говорять від імені когось, завжди має менше значення, ніж пряма мова офіційної особи. Тому якщо прес-секретар і говорить щось, це не означає, що і його патрон думає так же. До того ж тут явно емоційна форма, і всерйоз таку ідею ніхто не буде втілювати у життя», - зазначив експерт.
Також, за його словами, «всі наші плачі з приводу труби як національного надбання – теж одна велика емоція, від якої потрібно відмовлятися». «Я думаю, так чи інакше, ціна труби падатиме, тому триматися за неї, поки вона зовсім не спорожніє, було б нерозумно. Натомість просто слід пошукати раціональне рішення, що з цією трубою робити далі», - додав він.
На думку Фесенка, під час свого візиту до Ялти Янукович, торкаючись теми функціонування ГТС, цілком предметно і конкретно оцінив її перспективу. «Так, треба домовлятися, у тому числі, можливо, і повертатися до ідеї консорціуму. Безсумнівно, потрібна модернізація труби і більш раціональний підхід, наприклад, пропозиція росіянам все-таки не будувати «Південний потік», а використовувати замість нього нашу трубу. До того ж цей газопровід покриває тільки 20% поставок російського газу у Європу. Для нас це втрата, але далеко не трагедія», - сказав політолог.
Фесенко також підкреслив, що треба враховувати будівництво Росією обхідних шляхів, і це – нова реальність. «Тут просто триматися за трубу, як за наш останній ресурс, було б не зовсім коректно. Треба думати, як цю трубу використовувати у відносинах з Європою і Росією на взаємовигідних умовах», - підсумував Фесенко.
Нагадаємо, 14 вересня секретар прем'єр-міністра України Віталій Лук'яненко, коментуючи позицію України у зв'язку з початком запуску газопроводу «Північний потік», заявив, що Україна хоче ясності від Росії і Європейського союзу про перспективи використання газотранспортної системи.
Лук'яненко зазначив, що якщо Росія має намір відмовитися від використання України як транзитера газу до Європи, то для України утримання ГТС є нерентабельним і її доведеться демонтувати, щоб «не витрачатися на утримання».
16 вересня Президент України Віктор Янукович запропонував замість будівництва газопроводу «Південний потік» по дну Чорного моря побудувати газопровід по території півдня України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом