Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступає за зміну процедури призначення суддів Конституційного суду України.
Про це він заявив, виступаючи перед учасниками міжнародної конференції «Захист прав людини органами конституційної юстиції: можливості та проблеми індивідуального доступу», присвяченій 15-й річниці Конституційного суду України.
«Кожна політична сила хоче заволодіти судом. Припускаю, що такі прагнення зростатимуть. Чи не бачите ви, шановні колеги, проблему в тому, що Конституційний суд обирається на рівних принципах трьома складовими влади: Президентом, Верховною Радою і судовою гілкою влади», - сказав Литвин.
Він висловив ідею, що кандидатури на посади суддів КС повинні визначатися і подаватися на затвердження Президентові експертною групою, повідомляє «УНІАН».
При цьому Литвин підкреслив необхідність підвищення статусу суддів КС. Зокрема, він вважає, що судді Конституційного суду повинні мати можливість переобиратися, також необхідно підвищити граничний вік перебування особи на посаді судді КС.
«Як мені здається, потрібно підвищити віковий ценз для суддів Конституційного суду і дати їм можливість переобиратися», - підкреслив Литвин.
Згідно зі статтею 148 Конституції України, Конституційний суд України складається з вісімнадцяти суддів.
Президент України, Верховна Рада України та з'їзд суддів України призначають по шість суддів Конституційного суду.
Суддею Конституційного суду України може бути громадянин України, який на день призначення досяг сорока років, має вищу юридичну освіту і стаж роботи за фахом не менше десяти років, проживає в Україні протягом останніх двадцяти років і володіє державною мовою.
Суддя Конституційного суду України призначається на дев'ять років без права бути призначеним на повторний термін.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом