Народний депутат Володимир Матвєєв (КПУ) пропонує заборонити примусове виселення боржників, у тому числі за житлово-комунальні послуги, з єдиного житла. Про це йдеться в законопроекті № 9124 «Про внесення змін до закону України «Про виконавче провадження» (щодо збереження права власності боржника на єдине житло і земельну ділянку, на якій воно розташоване), внесеному до Верховної Ради 8 вересня п.р.
Згідно документу, розміщеному на сайті парламенту, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельна ділянка, на якій розташоване це житло, не здійснюється. Державний виконавець зобов'язаний вжити всіх заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника, повідомляє «УНІАН».
Зокрема, звернення стягнення на будинок, квартиру, земельну ділянку, інше нерухоме майно фізичної особи проводиться у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому насамперед звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належить боржнику. Пропонується не звертати стягнення на житловий будинок або квартиру, в якій фактично проживає боржник.
Згідно пояснювальній записці до законопроекту, ст. 52 п. 7 закону «Про виконавче провадження» передбачає виселення з єдиного житла разом з родиною боржників, що мають заборгованість більше 10 розмірів мінімальної заробітної плати громадян.
Як повідомляв ForUm, 6 вересня народні депутати Юрій Одарченко та Андрій Павловський (БЮТ) внесли до ВРУ законопроект № 9110 «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна громадян за борги за житлово-комунальні послуги». У документі пропонується ввести мораторій на примусову реалізацію майна громадян через борги за житлово-комунальні послуги.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом