Північноатлантичний Альянс (НАТО) готовий обговорювати питання про участь України у створенні системи ПРО після того, як остаточно домовиться про співпрацю у цьому питанні з Росією. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на зустрічі з українськими журналістами заявив заступник генерального секретаря НАТО з політичних справ і політики безпеки Дірк Бренгельманн.

«Ми помітили великий інтерес з боку наших українських колег у питанні створення та розміщення системи ПРО. У зв'язку з цим мені хотілося б виділити три (хоча їх, звичайно, більше) рішення, прийнятих на саміті у Лісабоні», - сказав він.

«Перше рішення. Альянс буде створювати ПРО як натовську систему. Раніше це був проект США, який зараз Америка хоче об'єднати і включити у нього кілька інших національних проектів», - зазначив Бренгельманн.

«Друге рішення, прийняте на лісабонському саміті, яке я вважаю фундаментальним, - це питання співпраці НАТО і РФ. Якщо ми дійдемо згоди, це буде означати проєвропейський проект безпеки. Якщо нам не вдасться це зробити, це буде інше питання», - додав замгенсекретаря НАТО. За його словами, головною метою Альянсу залишається досягнення успіху у питанні створення ПРО з російськими колегами. «На сьогоднішньому етапі російська сторона намагається краще зрозуміти природу та гарантії цієї системи ПРО», - додав він.

Згідно з третім рішенням, за словами Бренгельманна, НАТО готова обговорювати питання створення системи ПРО з іншими зацікавленими партнерами. «Я зрозумів, що Україна зацікавлена, і, виходячи з цього, ми перетворили це на тему наших двосторонніх консультацій», - сказав він.

Однак на сьогоднішній день, додав Бренгельманн, НАТО потрібно пропрацювати між собою певні деталі системи ПРО і «досягти більшої чіткості щодо деталей з Росією». «Нам потрібно отримати чітку картину до співпраці у цьому питанні з Україною», - додав він.

Нагадаємо, 1 липня 2010 року Верховна Рада прийняла закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики, що закріплює позаблоковий статус України. Зі статті, яка визначає пріоритети національних інтересів, виключається норма про інтеграцію України у євроатлантичний простір безпеки.

14 лютого 2011 заступник помічника Генерального секретаря НАТО з політичних питань та політики безпеки, спеціальний представник генсека у зв'язках з країнами Кавказу та Середньої Азії Джеймс Аппатурай заявив, що НАТО готова у майбутньому залучити Україну до обговорення питання розгортання системи протиракетної оборони у Європі.

28 лютого Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що говорити про можливу участь України у створенні загальноєвропейської системи протиракетної оборони зарано.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

824