Колишній перший заступник голови НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко перебуватиме під підпискою про невиїзд до набуття чинності вироку, якщо цей документ не буде оскаржений протягом 15 діб.
Про це сьогодні в інтерв'ю журналістам після завершення судового засідання заявив адвокат Діденка Ігор Степанов.
«Вирок набирає чинності через 15 днів, якщо не подається апеляція, і на час вступу вироку у нього запобіжний захід - підписка про невиїзд», - сказав адвокат.
За його словами, це означає, що Діденко не може покинути місце постійного проживання.
Що стосується умовного терміну відбування покарання, Степанов пояснив, що засуджений може вільно переміщатися, але з дозволу Державної пенітенціарної служби України.
Також адвокат Діденко не може однозначно сказати, чи подаватиме його підзахисний апеляцію на вирок, винесений Печерським районним судом Києва, повідомляє «УНІАН».
«Звинувачувальним вироком ніколи не можна бути задоволеним. З приводу апеляції я ще не говорив з Діденком, це йому вирішувати. Насправді ми задоволені тим, ви ж бачили, що все починалося зі 191-ї статті з санкцією від 7 до 12 років позбавлення волі, і на сьогоднішній день суд засудив його до трьох років з відстрочкою вироку на три роки. Тобто, з цієї точки зору ми, звичайно, задоволені», - сказав Степанов.
Адвокат пояснив, що відстрочка вироку означає, що якщо засуджений протягом зазначеного строку не вчинить жодного злочину, з нього вирок знімається.
Нагадаємо, Діденко разом з екс-головою Державної митної служби Анатолієм Макаренком і екс-начальником відділу Київської регіональної митниці Тарасом Шепітьком притягувався до кримінальної відповідальності у справі щодо законності розмитнення у 2009 році 11 млрд. куб. м газу.
30 серпня Діденку було перекваліфіковано звинувачення з ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) на частину 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), яка передбачає м'якше покарання, зокрема, не пов'язане з конфіскацією майна.
31 серпня, на останньому судовому засіданні у справі, Діденко заявив, що шкодує про підписання газових угод, а також про те, що якби знав, що директиви Кабміну були прийняті одноосібно тодішнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, то ніколи б їх не виконував.
Кримінальну справу про законність розмитнення у 2009 році 11 млрд. куб. м газу, щодо належності якого судилася компанія «РосУкрЕнерго», було порушено після того, як 8 червня 2010 Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма (Швеція) зобов'язав НАК «Нафтогаз України» повернути «РосУкрЕнерго» 11 млрд. куб. м природного газу і надати додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд. куб. м як неустойку за порушення умов контракту.
Представники Генеральної прокуратури України просили Печерський районний суд Києва призначити колишньому першому заступнику голови НАК «Нафтогаз України» Ігорю Діденку покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.
5 вересня Печерський районний суд Києва визнав Діденка винним у скоєнні службового злочину і обрав йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на три роки.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом