Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко підкреслює особливу роль Бібліотеки української літератури Москви в популяризації української мови та культури на території Російської Федерації, а також висловлює задоволення у зв'язку з врегулюванням напруженої ситуації навколо її діяльності і переведенням роботи в нормальне русло.

Під час зустрічі з колективом цієї установи Грищенко зазначив, що керівництво Росії з розумінням ставиться до зацікавленості нашої держави у забезпеченні нормального функціонування бібліотеки. Україна і Росія налаштовані на подальший конструктивний діалог з метою всебічної підтримки діяльності цього важливого осередку української культури в Москві, повідомляє «УНІАН».

Було також зазначено, що в Україні високо цінують те, що в російській столиці існує унікальна культурно-просвітницька установа, діяльність якої спрямована на задоволення національно-культурних потреб однієї з найбільших за чисельністю українських громад у світі.

Грищенко передав бібліотеці в подарунок видання творів класиків української літератури та сучасних авторів, відеоматеріали про Україну.

У зустрічі також взяли участь посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко, заступник мера Москви Швецова, представники зовнішньополітичних відомств двох країн та Громадської ради Бібліотеки української літератури Москви.

Як повідомляв ForUm, 12 серпня МЗС повідомило, що кримінальну справу проти Бібліотеки української літератури в Москві і її директора Наталії Шаріної закрито.

Нагадаємо, 23 грудня 2010 року відділ по боротьбі з екстремізмом МВС Росії під час обшуку вилучив з Бібліотеки української літератури в Москві понад 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» і вилучили кілька видань, в яких знайшли це слово.

24 грудня посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучені в рамках кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури.

26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що бібліотеку опечатано і закрито. За її словами, 24 грудня в бібліотеці пройшов другий обшук, в результаті якого були вилучені жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.

14 січня в бібліотеці пройшов третій обшук, під час якого був вилучений сервер, а директора побив співробітник міліції.

Бібліотеку української літератури було створено постановою уряду Москви від 19 грудня 2000 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

412