Завтра парламент має розглянути чотири поправки до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Про це голова Верховної Ради України Володимир Литвин сказав сьогодні на прес-конференції.
За його словами, завтра, «якщо все розвиватиметься штатно у Верховній Раді», передбачається розглянути питання «про подальшу долю закону про пенсійну реформу», повідомляє «УНІАН».
Литвин зазначив, що спочатку на голосування буде винесено проект постанови, яким пропонується скасувати рішення парламенту про ухвалення закону про пенсійну реформу, оскільки, як стверджується в постанові, голосування проходило вночі, і в сесійній залі не було достатньої кількості народних депутатів. За словами спікера, якщо ВР прийме вищевказану постанову, то закон буде відмінений.
При цьому він зауважив, що у випадку, якщо депутати не скасують рішення про прийняття пенсійного закону, то тоді необхідно буде застосувати положення ст.131 Регламенту ВР, яка стосується підготовки закону до підписання. За словами Литвина, цією статтею передбачено, що коли в готовому прийнятому законі «виявлено технічні розбіжності і неузгодженість чи то з Конституцією України, або з чинним законодавством», то в цей закон потрібно внести відповідні зміни.
Голова ВР уточнив, що мова йде про чотири положення закону про пенсійну реформу, які необхідно узгодити.
За його словами, в прийнятому законі сказано, що Пенсійний фонд України - це фінансовий інститут, а в той же час законодавством передбачено, що ПФУ є центральним органом виконавчої влади.
Литвин підкреслив, що депутати також повинні внести зміни до закону про пенсійну реформу, що стосується дати його введення в дію. Передбачалося, що закон набуде чинності 1 вересня, але ця дата, за словами спікера, була б неприйнятною, навіть якби закон був своєчасно підписаний. Голова Верховної Ради України зазначив, що пропонується ввести закон в дію з 1 жовтня 2011 року, а він вважає за доцільне встановити дату 1 січня 2012 року.
Крім того, за словами Литвина, у законі про пенсійну реформу передбачено, що державні службовці йдуть на пенсію у 62 роки, але не визначено, як бути з тими, хто, наприклад, має дозвіл на продовження працювати на державній службі до 65 років. Він вважає, що в законі треба зафіксувати, що держслужбовець має право працювати до того терміну, на який йому надано дозвіл.
Також Литвин зазначив, що ще одним нововведенням, яке розглянуть депутати, є норма, яка стосується року, який повинен «лягати в основу для нарахування пенсії, - 2009 чи 2006-2008 роки».
При цьому голова ВР зазначив, що загалом парламент не повинен переголосовувати закон про пенсійну реформу, оскільки він вже прийнятий. За словами Литвина, депутати повинні проголосувати тільки щодо вищевказаних чотирьох поправок, а після цього закон буде направлений на підпис Президентові України.
Як повідомляв ForUm, 8 липня Верховна Рада Україна прийняла в цілому Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Законом пенсійний вік для жінок підвищений до 60 років, страховий стаж підвищений до 30 років для жінок і до 35 - для чоловіків. Пенсійний вік чоловіків-держслужбовців підвищено до 62 років. Розмір максимальної пенсії для осіб, які втратили працездатність, обмежується на рівні 7640 гривень. Також закон зменшує з 90% до 80% заробітну плату для нарахування пенсій для держслужбовців.
Також законом передбачено створення приватних пенсійних фондів тощо.
Опозиція виступала проти таких умов проведення пенсійної реформи.
27 липня в Головному управлінні забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента повідомили, що закон «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» досі не надійшов на підпис Президенту.
У свою чергу, в юридичному управлінні парламенту зазначили, що закон не може бути підписаний головою Верховної Ради, тому що опозиційні депутати зареєстрували проект постанови «Про скасування рішення Верховної Ради від 8 липня про прийняття Закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» у зв'язку з порушенням процедури його прийняття».
21 серпня голова Верховної Ради України Володимир Литвин повідомив, що закон не передано на підпис Президенту, оскільки в документ необхідно внести уточнення технічного характеру.
За словами спікера парламенту, уточнення напрацьовані, підготовлені і депутати розглянуть їх у перший день роботи наступної сесії - 6 вересня.
Голова Верховної Ради повідомив, що, зокрема, виникла проблема з датою набуття чинності закону, пояснивши, що він не може набути чинності 1 вересня, «враховуючи ті обставини, про які я сказав, а також необхідність забезпечення відповідної підготовчої роботи для його застосування».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом