Робота органів місцевого самоврядування і державних адміністрацій щодо перегляду місцевих регуляторних актів добігає кінця, заявив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв. Про це ForUm'у повідомили в прес-службі чиновника.
За його словами, ця робота повинна бути повністю завершена вже на початку вересня.
Перший віце-прем'єр-міністр повідомив, що відповідно до наданої місцевими адміністраціями інформації, з 58 тис. місцевих регуляторних актів комісіями всіх рівнів були визнані такими, що не відповідають принципам державної регуляторної політики, понад 35 тис. (61% від загальної кількості).
По суті, мова йде про те, що більше половини всіх актів або були прийняті з порушенням процедур, або були повністю незаконними, або значно ускладнювали життя бізнесу і громадянам, сказав Клюєв.
Він повідомив, що найчастіше акти, що скасовувалися і переглядалися, стосувалися місцевих податків і зборів; механізму здійснення експертної оцінки землі та встановлення тарифів на її оренду; порядків передачі в оренду та продажу комунальних об'єктів; процедури отримання дозвільних документів; узгодження комунальних тарифів; питань будівництва та забезпечення рівних умов у розміщенні та експлуатації т.зв. малих архітектурних форм.
Клюєв зазначив, що повинні бути цілком скасовані 31 тис. актів, а в решту повинні бути внесені зміни. За даними з регіонів, повністю ця робота вже завершена в 5 областях - Волинській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській та Чернігівській, у деяких регіонах - наближається до завершення.
У той же час, за словами першого віце-прем'єр-міністра, низка областей сильно відстали. «Я ще раз нагадав їм, що процес дерегуляції дуже важливий для країни, і Президент України тримає це питання під постійним контролем», - сказав Клюєв. Він повідомив, що наступного тижня на селекторній нараді з представниками всіх регіонів України будуть заслухані звіти тих керівників, чиї області затягли виконання поставлених завдань.
У той же час, Клюєв висловив переконання, що ревізія місцевих регуляторних актів - лише перший крок. За його словами, дуже важливо, щоб система не дозволяла аби на кожен скасований акт створювалися нові.
«Дуже важливо постійно стежити за регуляторним середовищем і постійно поправляти чиновників на місцях, які зарвалися. Адже справа не тільки в якості законодавчих норм, а і в якості їх виконання. Ми вже прийняли десятки законів щодо спрощення роботи бізнесу, але важливо, щоб люди відчули зміну ставлення до себе чиновників. Тому попереду ще велика робота», - заявив перший віце-прем'єр-міністр.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом