Українські прикордонники все частіше виявляють особливості вітчизняної «гостинності», пише «Сьогодні». Грузини скаржаться, що змушені по кілька годин проводити в транзитній зоні, де проходять співбесіду. У них забирають паспорти, не дозволяють користуватися телефонами і погрожують не пустити в країну. «Доводиться годину-півтори стирчати в аеропорту. Прикордонники влаштовують справжній допит - куди їдеш, скільки з собою грошей, коли збираєшся летіти назад, - розповідає нам студент із Грузії Василь Ліпартеліані. - Хоча за законом немає обмежень на ввезення валюти». Кажуть, що до групи ризику можна потрапити, «неправильно» подивившись на прикордонника або просто приїхавши зі щетиною. Але все відбувається швидше, якщо сунути в кишеню вартовому кордону $ 50.

У Держприкордонслужбі не заперечують підвищену увагу до громадян Грузії. «Ми аналізуємо, представники яких країн найчастіше попадаються на незаконному перетині кордону, порушенні порядку перебування в країні і законів України, - каже старший офіцер прес-служби прикордонних військ Андрій Кучеров. - Так от, третє місце в цьому списку займають грузини. За 7 місяців було затримано 1295 громадян Грузії. А перше і друге місця займають Молдова і Росія». За його словами, громадяни цих країн частіше за інших проходять співбесіду. Під приціл потрапляють ті, у кого підозру викликають документи або поведінка. «Просимо розповісти, де зупиняються, який маршрут слідування, скільки з собою грошей. Якщо на тиждень $ 100 - про який туризм може йти мова?» - говорять в прес-службі.

Щодо хабарів прикордонники лаконічні. «У нас з цим строго. Скрізь висять телефони довіри. Якщо такий факт був, дзвоніть і повідомляйте, відразу розберемося, - говорить помічник голови Держприкордонслужби Сергій Астахов. - А в «Борисполі» в кабінках для інтерв'ювання встановлені відеокамери, які фіксують всі дії прикордонників».

В Україну можуть не пустити іноземців у тому випадку, якщо в'їзні документи виявляються недійсними. «Наприклад, коли паспорт оформлений на одну людину, а в реальності - інший. Те ж відноситься до переклеювання фотографій, підтерки, підробки дат, штампів, візових документів», - говорить Астахов. - Замовлений в'їзд громадянам, які стоять на особливому контролі Інтерполу, Європолу або на обліку у наших органів. А також ті приїжджі, які в ході співбесіди не можуть підтвердити мету свого приїзду - наприклад, віза оформлена як туристична, а він каже, що їде працювати».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

491