Уряд Італії зменшуватиме витрати і одночасно підвищуватиме податки для того, щоб витягнути економіку з фінансової ями та убезпечити країну від дефолту. Частина необхідної суми буде отримана за рахунок економії на дотаціях регіональним і муніципальним властям - 6 млрд. євро у 2012 р. і 3,5 млрд. євро у 2013 р.

В Італії будуть ліквідовані 36 невеликих провінцій і об'єднані в більш великі близько 1,5 тис. населених пунктів з населенням менше тисячі жителів. Це дозволить звільнити близько 50 тис. чиновників і заощадити суттєві кошти на їх утримання.

Також пропонується ввести «податок солідарності» в розмірі 5% для італійців, чий річний дохід перевищує 90 тис. євро, і в розмірі 10% - для тих, хто одержує понад 150 тис. євро на рік. Податок на доходи з цінних паперів повинен збільшитися з 12,5% до 20%.

Кількість робочих днів буде збільшено шляхом перенесення святкування річниці заснування Італійської Республіки 2 червня на неділю. Також буде піднято пенсійний вік для жінок до 65 років.

Щоб схвалений міністрами пакет заходів набрав чинності, він повинен бути схвалений парламентом протягом 60 днів.

Прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі сказав, що жорсткі антикризові заходи були вжиті за настійної вимоги Європейського центрального банку, керівництво якого вимагало на рік прискорити формування бездефіцитного держбюджету в Італії. За допомогою «суперманевра» влада має намір скоротити дефіцит бюджету з 3,9% у 2011 р. до 1,6% у 2012 р., а у 2013 р. зрівняти доходи і витрати.

Нагадаємо, у обтяженої боргами Італії практично немає шансів уникнути дефолту. Таку думку висловили аналітики британського Центру економіки та бізнес-досліджень.

За матеріалами «ЛІГАБізнесІнформ», Економічні вісті

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

418