Народні депутати України Юрій Одарченко, Сергій Підгірний, Михайло Волинець (фракція «БЮТ-Батьківщина») вимагають від Генеральної прокуратури України порушення кримінальної справи проти судді Печерського районного суду міста Києва Родіона Кірєєва за фактом грубого порушення процесуального права.
Про це Одарченко, Підгірний, Волинець заявили сьогодні журналістам перед будівлею Печерського районного суду.
«Ми вимушені сьогодні зробити такий крок і звернутися в Генеральну прокуратуру з приводу порушення кримінальної справи проти такого так званого судді Кірєєва», - сказав Одарченко, повідомляє «УНІАН».
За його словами, у заяві на ім'я генерального прокурора України Віктора Пшонки будуть вказані факти незаконного видалення із залу судового засідання народних депутатів України і втручання судової міліції для примусового виведення парламентарів з судового засідання.
Одарченко нагадав, що відповідно до статті 272 Карно-процесуального кодексу суддя, який головує в судовому засіданні, може прийняти рішення про видалення із залу суду лише учасників процесу, але ця норма не поширюється на тих громадян, які присутні в залі і спостерігають за судовим процесом, але не є учасниками процесу. Депутат нагадав, що до учасників процесу згідно закону відносяться представники державного звинувачення, обвинувачений, захист звинуваченого і цивільний позивач.
У свою чергу, Волинець додав, що вимагатиме розслідування факту неправочинного втручання судової міліції по відношенню до нього при видаленні його із залу засідання. «Відносно мене головуючий у судовому засіданні не виносив рішення, не називав моє прізвище, проте майори і підполковники міліції силоміць мене сьогодні виносили із залу. Це порушення закону про статус народного депутата, і, безумовно, я вимагатиму, щоб міліція несла відповідальність за таке свавілля, яке вони сьогодні роблять», - пояснив він.
Народні депутати також вважають незаконним рішення Кірєєва про видалення екс-прем’єра Тимошенко з судового засідання. «Не може проходити процес за відсутності обвинуваченого. Це може бути лише в двох випадках, які передбачені законом, - коли обвинувачений ховається, його немає, він знаходиться за межами України. Це перший випадок. І другий - коли сам обвинувачений у разі, коли вирок не передбачає позбавлення волі, відмовляється від участі і просить, аби процес проходив без нього», - зазначив Одарченко.
За словами народних депутатів, рішення Кірєєва про продовження судового розгляду кримінальної справи у відсутність Тимошенко і її адвокатів також є грубим порушенням процесуального права. «Без підзахисної почалася дія оприлюднення звинувачувального вироку. Це цілком недопустимо, тому що наступна дія з боку голови має бути - це запитання до захисту і обвинуваченої, чи розуміють вони це заключення. Як вони можуть його розуміти, якщо вони його не чули», - додав він.
«Кірєєв не лише сам особисто порушує закони, він втягує в цю діяльність органи внутрішніх справ, і про це буде сказано також в заяві про порушення кримінальної справи про злочин, що здійснюється суддею Кірєєвим», - резюмував Підгірний.
Як повідомляв ForUm, головуючий на судовому засіданні суддя Печерського райсуду Києва Родіон Кірєєв видалив на одне судове засідання Юлію Тимошенко, звинувативши в неповазі до суду.
Також суддя прийняв рішення про заборону фото- і відеофіксації, а також відеотрансляцію судових засідань, оскільки прокурор, яка зачитує звинувачувальний вирок, дійшла до документів, у яких є свідчення Тимошенко і свідків у справі.
Близько 12.00 Печерський райсуд відновив після перерви розгляд кримінальної справи проти Тимошенко.
Представник державного звинувачення, прокурор Лілія Фролова продовжує зачитувати звинувачувальний вирок, який викладено на 73-х сторінках.
Тимошенко і її адвокати відсутні на засіданні суду.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом