Підсумки роботи Верховної Ради України в першому півріччі демонструють, що влада, спираючись на стійку більшість, нарощуватиме темпи реформування економіки і соціальної сфери.

Про це, як повідомили «УНІАН» в прес-службі першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі України Андрія Клюєва, політологи заявили на прес-конференції в Києві.

Зокрема, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко позитивно оцінив роботу парламенту під час восьмої сесії.

«На відміну від ситуації дворічної давності, коли не було стійкої парламентської більшості, зараз Верховна Рада працює стійко і результативно. Це безперечний плюс. Плюс у порівнянні з минулим роком - за цю парламентську сесію, слава Богу, не було мордобою в парламенті», - сказав Фесенко.

Директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський зазначив, що розділяє позицію колеги.

«У цілому можна говорити, що час жорсткого протистояння між більшістю і опозицією в парламенті закінчився. Крім того, немає напруженості і між законодавчою і виконавчою владою», - сказав він.

Керівник центру політичних досліджень і конфліктології зазначив, що парламент під час останньої сесії прийняв низку важливих законів, зокрема, закон про боротьбу з корупцією, закон про пілотний проект щодо реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях і Києві.

Погребинський акцентував увагу на тому, що в рамках реформування економіки влада активізувала діалог з підприємцями, результатом чого стало декілька схвалених і прийнятих як більшістю, так і опозицією законопроектів щодо внесення змін до Податкового кодексу.

Обидва експерти відмітили крайню важливість прийнятого парламентом закону про Земельний кадастр, ключовий документом при реформуванні земельних відносин. При цьому даний документ, як і закон про публічну інформацію, служить яскравим прикладом конструктивної взаємодії більшості і опозиції, вважають експерти.

«Начебто опозиція проти земельної реформи, принаймні БЮТ категорично проти. Проте автором законопроекту про Земельний кадастр виступив не Кабмін, а три депутати: один - від Партії регіонів, другий - від НУ-НС, колишній губернатор Івано-Франківської області, третій - від БЮТ, колишній помічник Олександра Турчинова, не член парламентської більшості. Ось така ситуація», - зазначив Фесенко.

Політологи вважають, що після канікул парламент продовжить приймати закони, направлені на реформування, зокрема, житлово-комунального сектору, земельного ринку. Крім того, на їхню думку, восени стануть відчутнішими результати реформ податкового законодавства, пенсійної системи, охорони здоров'я.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

609