Для того, щоб відновити морський потенціал України, потрібні дуже великі грошові вливання. Але поки у нашої країни таких коштів немає, упевнений директор Української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі кореспондентові Forum’у.

«Ми всі знаємо заслуги й історію Чорноморського і торгового флотів, що базуються на території нинішньої України. Сьогодні достатньо подивитися, кого захоплюють пірати і скільки українських моряків борознять простори світового океану (сміється - ред.). Ми давно вже перестали бути морською державою. Але колись, таки так - ми були дійсно значною республікою в СРСР, яку можна було називати «великою морською», - упевнений політолог.

«Однак протягом двадцяти років незалежності ми це «розтринькали» (вже пробачте за цілком, до речі, літературне слово). Тепер відновлювати потенціал буде дуже складно. Важко говорити про те, в що перетворилися зараз суднобудівельні і судоремонтні гіганти, які були такими навіть за мірками Радянського Союзу і Європи, а зараз у кращому разі тягнуть жалюгідне існування (деякі з них і зовсім «благополучно» спочивають)...

Тому, безумовно, відновити хоч би частково даний напрям буде дуже складно. Особливо в умовах жорсткої конкуренції, зокрема, з боку європейських структур і Росії», - резюмував Корнілов.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович заявив, що Україна повинна стати великою морською державою, адекватно реагувати на погрози і виклики сучасності.

У свою чергу, перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв упевнений, що Україна може стати великою морською державою, використовуючи власний потенціал в області кораблебудування.

Лєра Нєжина,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

490