Український уряд вживає недостатньо ефективні заходи для викорінювання торгівлі людьми, сексуальної експлуатації і примусової праці, проте докладає зусилля, і ситуація стає трохи кращою. До такої думки прийшли представники Держдепартаменту США в своїй щорічній доповіді, опублікованій на сайті відомства.

Американські експерти підрахували, що за звітний рік громадяни України стали жертвами торгівлі людьми, сексуальної експлуатації і примусової праці в 38 країнах світу, говориться в частині доповіді, присвяченій Україні.

Жінок, як і раніше, змушують займатися проституцією, експлуатують як домашню прислугу, в текстильній і інших галузях легкої промисловості.

Більшість українських чоловіків, що стали жертвою торгівлі людьми, піддавалися примусовій праці в Росії, насамперед як будівельники, на заводах, в сільському господарстві або як моряки, повідомляє «УНІАН».

Дітей найчастіше змушують займатися проституцією або просити милостиню.

Число жертв, що піддалися примусовій праці і примусовій проституції, в країні продовжує збільшуватися. Бездомні діти або діти в дитячих будинках в Україні продовжували залишатися особливо уразливими.

У самій Україні зафіксовані факти примусової праці і сексуальної експлуатації чоловіків, жінок або дітей з Конго, Молдови, Узбекистану, Чехії і Пакистану.

За звітний період підвищилося число засуджених за подібні злочини, виявлено більше жертв, виявлялося більше допомоги неурядовим організаціям. Проводяться відповідні навчання і тренінги для прокурорських працівників, суддів, військовослужбовців миротворчих контингентів, учителів.

Проте, власті не вживають достатньо заходів для розслідування і засудження чиновників, які сприяють таким злочинам. Справи за 149-ою статтею судді часто трактують, пом'якшуючи вирок обвинуваченим у торгівлі робочою силою.

Не розглянутий і не прийнятий розроблений у 2009 р. профільний закон. Недостатньою є допомога і співпраця з НВО. Після реорганізації уряду у 2010 році не ясно, яке агентство несе основну відповідальність за боротьбу з торгівлею людьми, говориться в доповіді.

Згідно доповіді, до числа країн, де повністю виконуються вимоги американського «Акту про захист жертв торгівлі людьми» від 2000 р., входять самі США, країни Європи, Австралія, Канада і Південна Корея.

Друга група представлена державами, де уряди прагнуть слідувати вказаному Акту. У цій категорії крім України, значаться Росія, Мексика, Гватемала, Китай, Індія, Ірак, Афганістан.

Найгірша ситуація в Ірані, Північній Кореї, М’янмі, Кувейті, Судані, Конго, Мавританії, Ерітрєї, Зімбабве, Домініканській Республіці і на Кубі. Як вважають американські експерти, уряди цих держав навіть не піклуються про вирішення проблеми торгівлі людьми.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

793