Кількість депутатів Європарламенту - членів клубу друзів України менше ніж за місяць подвоїлося. Про це в Брюсселі повідомив один з організаторів клубу, депутат Європарламенту Олександр Мирський (група Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів, Латвія). «У Європарламенті після організації групи пішов слух, знаєте, як у великому селі, що приїхали люди, що вони обговорили низку проблем у дуже теплому ключі, що засідання відвідав, на наш погляд, майбутній президент Європарламенту Мартін Шульц і привітав нас зі створенням цієї групи», - сказав депутат, повідомляє «УНІАН».

«Коли чутки розійшлися, коли люди зрозуміли, що це не базікання, до мене прийшло за останній місяць близько 20 побажань вступити в групу», - додав він.

За словами Мирського, на сьогоднішній день до групи входять 38 депутатів Європарламенту.

Він зазначив, що найбільш складною була робота на підготовчому етапі.

Як сказав Мирський, ідея створення групи друзів України виникла ще у вересні минулого року, проте перше засідання групи відбулося лише 24 травня цього року.

При цьому депутат особливо підкреслив, що група намагається об'єднати депутатів усіх політичних груп і фракцій як в Європарламенті, так і у Верховній Раді України.

«Група створена не для того, щоб лобіювати якісь інтереси, вона створена саме для того, щоб допомогти Україні якнайшвидше інтегруватися в ЄС», - сказав Мирський.

У зв'язку з цим він відмітив діяльність співголови групи з українського боку - народного депутата Ірини Геращенко. «Незважаючи на те, що вона знаходиться в опозиції, мені було дуже приємно, що вона в цю групу збирала людей не за партійною ознакою, а за людською ознакою, людей активних, які збираються міняти цей світ до кращого», - сказав Мирський.

Європейський депутат також повідомив, що наступне засідання групи друзів відбудеться у липні в Страсбурзі, і сторони планують обговорити свою діяльність на найближчий час.

У планах групи - допомогти бізнесу України і Євросоюзу налагодити нові контакти, а також організувати співпрацю між муніципалітетами України і країн-членів ЄС. «Ми зібрали групу для того, щоб допомогти Україні якнайшвидше виконати «домашні завдання», які дають Єврокомісія і Європейська Рада, а також Європарламент, і постаратися не робити помилки. Ми, як депутати, ми знаємо... ці помилки, ці сходинки, і ми підкажемо, як йти вгору з оптимальною швидкістю», - підкреслив Мирський.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

409