Депутат Верховної Ради, член фракції БЮТ «Батьківщина» Руслан Зозуля пропонує парламенту зобов'язати власників собак потенційно небезпечних або визнаних небезпечними порід реєструвати їх і проводити процедуру їх електронної ідентифікації (чіпування), що передбачає імплантацію мікрочіпів з інформацією, що дозволяє ідентифікувати тварину.

Про це мовиться в проекті закону №8701, зареєстрованому в Раді 17 червня.

Законопроектом пропонується встановити, що визнаними небезпечними є собаки, які вже проявили неспровоковану агресію до людей і тварин, що підтверджено відповідним протоколом (актом), складеним з дотриманням вимог законодавства.

Також пропонується визначити, що потенційно небезпечними породами собак є ті, які володіють генетично детермінованими якостями агресії і сили.

Законопроектом пропонується віднести до потенційно небезпечним 40 порід, а також метисів цих порід.

Зокрема потенційно небезпечними пропонується визначити наступні породи: американський пітбультер’єр, американський стаффордширський тер'єр, анатолійський карабаш, англійський і бельгійський мастіфи, бордоський дог, бульмастіф, бультер’єр, східноєвропейська, німецька, грецька, кавказька вівчарки, доберман-пінчер, ірландський вовкодав.

Також до таких порід пропонується віднести різеншнауцера, ротвейлера, чорного тер'єра, повідомляють «Українські новини».

Законопроектом пропонується доповнити новою статтею закон «Про захист тварин від жорстокого поводження» про особливості утримання потенційно небезпечних і небезпечних собак.

Крім реєстрації і чіпування, передбачається зобов'язати власників собак небезпечних порід проходити обов'язкове страхування відповідальності за шкоду, яка може бути завдана третім особам.

Також пропонується заборонити супровід собак цих порід громадянами, що не мають свідоцтва про проходження спеціального навчання і медичного висновку про відсутність протипоказань, пов'язаних з психологічними захворюваннями, наркоманією, алкоголізмом або токсикоманією.

При цьому пропонується заборонити супровід цих собак неповнолітніми або громадянами, визнаними судом недієздатними або обмежено дієздатними.

Як повідомляло агентство, у квітні Рада відмовилася ввести кримінальну відповідальність за порушення правил вигулу собак.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

536