Секретаріат президента Віктора Ющенка у 2005 році чинив тиск на МВС з метою пошуку правопорушень в діяльності бізнесмена Ріната Ахметова.
Про це заявив екс-заступник глави МВС, нардеп Геннадій Москаль в інтерв'ю журналу «Профіль».
«З президентського секретаріату поступила конкретна ввідна: особливу увагу треба приділити Рінату Ахметову - мовляв, це «головний мафіозі», «бандит», - розповів Москаль. «Але у донецьких співробітників нічого конкретного ні на нього, ні на нинішніх депутатів з його оточення - Кия, Черткова, Заца - не виявилося. Ми почали шукати самостійно», - згадує він.
Проте, за словами Москаля, в результаті багатьох перевірок нічого проти Ахметова знайдено не було. «Я повернувся до Києва і відзвітував. У відповідь почув, що ми не вміємо працювати і копати треба глибше. Он, що люди кажуть, в Інтернеті скільки статей. Ми зібрали все, що було в Інтернеті - жовте, чорне, надчорне. Почали перевіряти заново, звертали увагу на кожну дрібницю», - розповів депутат.
За його словами, тоді слідство вийшло на групу Немсадзе. «Але упіймання таких бандитів як Немсадзе або Міша Косой, не радувало тодішній секретаріат президента. Їх цікавили лише певні прізвища», - зазначив Москаль.
Він розповів, що причиною обшуку в офісі однієї з фірм Ахметова, коли опергрупа приїхала на БТР, була інформація, «що нібито Немсадзе ховається в Ахметова».
Ахметов тоді не дозволив оглянути приміщення, тому що боявся, що йому підкинуть наркотики, зброю або вибухівку, розповів екс-заступник глави МВС.
«Узяли дозвіл на обшук в суді, але охорона все одно не пускала, забарикадувалася. Справа пішла на принцип: якщо не пускають, означає - щось є. Ось і довелося узяти БТР - проти нього вже не попреш. Нічого тоді не знайшли, а сам Рінат Ахметов виїхав з Донецька», - говорить депутат.
За його словами, йому тоді доручили скласти довідку, що дійсно нічого не знайшли, кримінального накопичення капіталу немає. «Тоді я не міг зрозуміти, навіщо це робиться. Чому на нас такий тиск?», - згадує він.
«А мене запитують: Ти що, не розумієш, навіщо був цей наїзд? Катерині потрібний спонсор на будівництво «лікарні третього тисячоліття», кошти якої потім розбазарили. Потрібні гроші Віталіні, до її фондів. Хто ж спонсоруватиме?» - сказав Москаль.
Нардеп зазначив, що тоді він навідріз відмовився.
«Уже стало зрозуміло, що виражені на Майдані принципи йдуть не в той бік. Але все таки Луценко наполіг, послали якогось начальника відділу, він з Ахметовим формально переговорив, і на цьому все закінчилося. А Ющенко більше не говорив про те, що Донбас - найзлочинніший регіон», - заявив Москаль.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом