Міжнародний валютний фонд не вимагає неможливого в обмін на свої кредити. Про це заявив директор Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер, коментуючи заяву прем'єр-міністра України Миколи Азарова про те, що у держави немає гострої потреби в кредитах МВФ, повідомляє «ЛІГАбiзнесІнформ».

«Ця формула повторюється сотні разів. Кредит МВФ - один з найвигідніших. З погляду вимог, то, як правило, вони раціональні. Але МВФ не цікавлять соціальні наслідки. Тому, зазвичай, коли країни скаржаться, що вони виконували вимоги МВФ, то кажуть, що від вимог МВФ нічого хорошого не вийшло. Але це пов'язано з тим, що вони самі абсолютно не адаптували вимоги до своїх соціальних умов», - підкреслює Пасхавер.

«Вимоги МВФ завжди пов'язані з жорсткішою економічною політикою, що означає погіршення соціального положення. Але ці вимоги, як правило, задаються державам, які перебрали в своїй політиці, які живуть не за кошти», - зазначив експерт.

За його словами, МВФ не вимагає неможливого. «Звичайно, безвідповідальному уряду простіше говорити, що чогось неможливо зробити, ніж проявити свою майстерність», - сказав Пасхавер.

Загалом, на думку економіста, Україна може обійтися без кредиту. «У нас велика країна, є резерви. Але це - в принципі. Якщо говорити про середньостроковий період, то абсолютно ясно, що якщо не будуть здійснені заявлені реформи, пов'язані зі зняттям корупційного податку з усієї держави, то, звичайно, ми безперервно потребуватимемо грошей, що приведе до економічної катастрофи», - сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи загрожує Україні дефолт у разі відмови від кредиту МВФ, як прогнозує Сергій Тігіпко, Пасхавер зазначив, що не рахував, але «якщо нічого не робити, при цьому ще й не брати гроші, то, звичайно, країні загрожує дуже важке становище».

Нагадаємо, перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв заявив, що Україна планує виконати зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом до середини липня.

2 червня стало відомо, що Національний банк України покладає на уряд Миколи Азарова провину за зрив співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це сказано в листі голови НБУ Сергія Арбузова до прем'єр-міністра, який свідчить про розбіжності НБУ і уряду в економічній політиці країни.

У свою чергу, Азаров заявив, що на сьогоднішній день у України немає гострої необхідності в грошових коштах Міжнародного валютного фонду

Як повідомляв Forum, МВФ у кінці липня 2010 року вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на Sdr10 млрд. (близько $15,6 млрд.). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі Sdr1,25 млрд.

У грудні-2010 МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand by у розмірі Sdr1 млрд. (близько $1,5 млрд.). Програма stand by припускає виділення Україні щоквартально ще вісім траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їх об'єм складає по Sdr1 млрд. кожен за винятком останнього розміром Sdr0,75 млрд.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

462