На сьогоднішній день в України немає гострої необхідності в грошових коштах Міжнародного валютного фонду.

Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, виступаючи на саміті міністрів фінансів країн СНД.

«Коли ми сьогодні ведемо переговори з МВФ, ми виходимо з ситуації, що абсолютно змінилася. По-перше, у нас немає жодної потреби негайно отримувати кредити МВФ. У нас достатньо ресурсів, щоб самим розплачуватися по своїх зовнішніх зобов'язаннях. Це перше і найголовніше», - сказав Азаров, повідомляє «УНІАН».

У той же час, прем'єр підкреслив, що співпраця з МВФ триває, Україна проводить зміни в системі тарифоутворення, намагаючись уникнути необхідності підвищення ціни на газ, а також готує проведення зваженої пенсійної реформи.

За його словами, вирішення цих питань є основним у переговорах з МВФ. «Ми зараз проводимо переговори з МВФ і знаходимося в постійному діалозі, виходячи з цих двох складових. Інших питань з МВФ у нас практично немає», - сказав Азаров.

Нагадаємо, перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв заявив, що Україна планує виконати зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом до середини липня.

2 червня стало відомо, що Національний банк України покладає на уряд Миколи Азарова провину за зрив співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це сказано в листі голови НБУ Сергія Арбузова до прем'єр-міністра, який свідчить про розбіжності НБУ і уряду в економічній політиці країни.

Як повідомляв ForUm, МВФ у кінці липня 2010 року вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд. (близько $15,6 млрд.). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1,25 млрд.

У грудні-2010 МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand by у розмірі SDR1 млрд. (близько $1,5 млрд.). Програма stand by передбачає виділення Україні щоквартально ще вісім траншів, починаючи з середини березня 2011 року, в разі успішного продовження співпраці. Їх об'єм складає по SDR1 млрд. кожен за винятком останнього розміром SDR0,75 млрд.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

576